1.Bazen kocamla seks yaparken uyanmaya başlıyorum ve sonra ilgisini kaybediyorum. Kendisinin iyi hissetmesini ve bitirmesini istiyorum, ancak beceriksizim ve durmayı tercih ediyorum. Bu neden oluyor? Normal mi? “

Endişeye gerek yok yabancı bir şirket seks koçu şu şekide açıklama da bulunuyor.Bu tür sorunlar o anki psikoloji sonucu olabilecek şeyler yani bu sizin cinsel işlev bozukluğunuz olduğunu göstermez.Önemli olan ise diğer ilişki zamanlarında sizi neyin tatmin ettiği ve size yettiğidir.Belki kocanızda sizin iştahınızın kaçtığını anlıyor ve kendini daha farklı şekilde sadece sizi menun etmek için uğraşıyor olabilir.Aslına bakarsanız kocanız’la ilişkiniz iletişimle ilgisi vardır.Yani Sizin neye ihtiyaç duyduğunuzu kocanızda bilmesi gerekiyor inanın böyle olması iki taraf içinde son derece olumlu yansımaktadır.Örneğin cinsel ilişki sırasında pozisyondan tam olarak verimlilik alamıyor iseniz pozisyon değişikliği için kocanızla konuşabilir veya o anda anlayacağı şekilde bir sinyal verebilirsiniz.

2.Bazen seks sonrası duygusal hissetmek veya ağlamak. Bu utanç verici, ama normal mi?

Bu gayet normal bir durumdur.Cinsel ilişki insanda öfke veya duygu patlaması gibi davaranışlara yol açmaktadır.Neredeyse her kadın ilişki sonrası kendi bakış açısıyla ilişkiyi değerlendirir.Bunlar acaba evlenir miyiz? benim bebeğim olacak mı? yeterince yatakta iyi miydik.Aşkımız hala ilk günkü gibi mi ve buna benzer sorular ile kendini yorabilir.Bunun yanı sıra cinsel ilişki sırasın da orgazm durumu kadın da daha sonra baskın olan duyguları aşırı derece de dışarıya yansıtır.

3.Çok güçlü bir vajinal kokusu varmış gibi hissediyorum.kokunun normal olmadığını düşünüyorum. Endişelenmeli miyim?

Birçok kadın vajina kokusunda oldukça emin diyebiliriz.Olaya fazlaca saplanan kadınlar, seks sırasın da veya ön sevişme aşamasında erkek arkadaşı veya kocası tarafından vajina kokusunun ne kadar iyi olduğundan bahsedince gözleri açılıp bir o kadar şaşırmış halde kalmaktadır.Bugune kadar gelen anlayış vücuttan gelen gelen kokular eksi puan olarak yansıtıldığından bu daha çok kadın için geçerli.Ayrıca doğal olan vücut kokusunu engelleme ve herhangi bir şekilde müdahale yeterince seksi engellediği ortaya koymuştur.Ama eğer ağır bir şekilde veya rahatsız edici bir koku sezerseniz ise doktorunuza başvurmakta yarar var.

Bazen seks sonrası kanama yaşıyorum çok değil, birazcık. Bu normal mi?

Seks sonrası kanama, hatta hafif lekelenme konusunda doktorunuzla konuşmanız en iyisidir. “Tıbbi dünyada olduğu gibi seks sonrası veya kanama sonrası kanama-genellikle enfeksiyon veya servikal polip olmak üzere anormal bir şeyin işareti olabilir, ancak bazen rahim ağzı kanseri gibi daha önemli bir şey de olabilir. Ancak bazen böyle bir kanama, hiçbir şey olmamıştır – hatta doğaldır. “Bazen kadınlar, özellikle de genç kadınlar veya hamile kadınlar, serviksin normal gelişimsel değişimlerinden kaynaklanan seks sonrası hafif kanamaya dikkat ediyorlar.” Yine de, herhangi bir kanama, altta yatan sorunları ekarte etmek için doktorunuza bir ziyaret sinyali vermelidir.Etiketler: , , ,