1. Bağışıklık Sisteminizi zinde tutmaya yardımcı olur.

Cinsel açıdan aktif insanlar yapmayan insanlara göre daha az hasta oldukları belirlendi büyük bir araştırma sonucu.

Seks yapanlar, vücudumuzu mikroplara, virüslere ve diğer davetsiz misafirlere karşı savunan şeylerin üst seviyelerine sahiptir. Bir üniversitede yapılan araştırmada haftada bir veya iki kez seks yapmış bireylerin, daha az seks yapmış kişilere kıyasla belirli bir antikorun daha yüksek seviyelerde olduğunu keşfettiler.

2. Libido’yu Arttırır

Daha şehvetli ve heyecanlı seks mi istiyorsunuz. Bunun yine çaresi seks yapmaktan geçiyor, ne kadar seks yaparsanız bir sonraki daha iyi olacaktır. Yeni şeyler keşfetmeye daha yakın olacaksınız ve libidonuz daha hızlı yükselecektir.

Kadınlar için seks yaparken vajinal yağlanma, kan akışı ve esneklik söz konusudur, hepsi de seksin daha iyi hissetmesini sağlıyor ve sizi daha çok istemekte yardımcı oluyor.

3. Kadınların Mesane Kontrolünü İyileştirir

Güçlü bir pelvik taban, idrar kaçırma riskinden kaçınmak için önemlidir; bu da, hayatlarının bir noktasında kadınların yaklaşık% 30’unu etkileyebilir.

İyi seks, pelvik taban kaslarınız için bir egzersiz gibidir. Bir orgazm olduğunda, kasları güçlendiren kasılmalara neden olur.

4. Kan Basıncınızı Düşürür

Kan basıncınız her zamankinden daha iyi duruma gelecektir. Bu çok önemli araştırmalar ardından ortaya çıkarılmıştır.

5. Kalp Atak Riskini Düşürür

İyi bir cinsel yaşam kalbiniz için iyidir. Seks, kalp atış hızınızı artırmanın harika bir yolunun yanısıra, östrojen ve testosteron düzeylerinizi dengede tutmanıza yardımcı olur.

Bir çalışma sırasında, haftada en az iki kez seks yapan erkekler, nadiren cinsel ilişki kuran erkekler gibi kalp hastalığından ölme ihtimalinin yarısı kadar düşüktür.

6. Ağrı azaltır

Herhangi bir ağrınız olduğunda ağrı kesici yerine orgazm olmayı deneyin daha memnun kalacaksınız.

Orgazm sırasında salgılanan bir hormon ağrıyı ortadan kaldırdığını gösteriyor.

Ayrıca yine yapılan bir araştırma sonrasında adet sancısı karın ağrısı ve mide ağrısı gibi ağrıların orgamz ile ortadan kalktığını söyledi araştırmaya katılan kadınlar.

7. Prostat kanseri olasılığını azaltır

Cinsel yaşam doktoru seks yapmanın prostat kanserini engellediği ve iyi geldiğini bildirdi.

Sık şekilde devamlılık göstererek boşalmış olan erkekler üzerinde belirlenen teşhis bu olasılığın onlarda daha düşük olduğu yönündeydi.

Bu fayda için bir ortağa ihtiyacınız yoktur: Cinsel ilişki, gece gündüz emisyonu ve mastürbasyon da denklemin bir parçasıydı.

Daha uzun süreli ve etkili seks için gerekli olan herşeye https://www.ccinseleczane.net adresinden ulaşabilirsiniz.Etiketler: , ,