Gittikçe daha da çok duyduğumuz bir durum olan seks bağımlılığı gün geçtikçe daha da fazla ortaya çıkmaya başlayan bir olgu haline gelmiştir. Birçok insanda bu duruma bir bağımlılığım olsa seks bağımlığı olsun isterim gibi espiriler ile bunun bilinirliğini arttırmaktadır.

Kendini bilen insanlar bu tür açgözlülük ve vurdum duymaz bu tavırlardan uzak durmayı bilsede bu durumun tam içinde olan insanlar’da vardır bu tip insanlar ise genelde sevgiden uzak ve sığınacak bir limana sahip olamyan insanların başvurduğu bir gerekçi olmaktadır.

Seks Bağımlılığı Tarihçesi

Seks bağımlılığı kavramı tam olarak şimdiki zamanda çıkmış yeni bir durum değildir. bu kavram ilk olarak roma ve antik yunan zamanında’da kendini göstermiştir. Aşırı cinsel arzuların bu zamanda olduğu gösteren bir çok kaynak ve kanıtlar bulunmuştur.

Modern zamanda ise bir çok yazar bu durumu kaleme almış ve oluşan bu fazla cinsel arzunun nasıl bir durum olduğunu açıklayarak daha fazla kesime durumu belirtmiş ve olayın iç yüzünü anlatmışlardır. Seks bağımlılığı yazara göre hem zorlayıcı hemde kontrol bozukluğunun bir nedeni olmaktadır.

Kenidini modern yazar olarak bildiren kişiler bu tanımın insanlar arasında bir sorun anlama gelmesine karşı geliyorlar. Onlara göre insanların cinsel ihtiyaçları farklılık göstersede iki taraf içinde uygunsa her fırsatta ve cinsel ihtiyaçlarını gidermelidir.

Cinsel Bağımlılık Örnekleri

Araştırmalar gösterdiki aynı durum alkol tütün ve diğer bağımlılık gösteren durumlara benzerlik gösterir. Hatta bunu birçok araştırmacı da doğrulamıştır. Psikolojik ve fiziksel olarak bağımlılık benzerlikleri aynıdır. Yani bunu araştıran kişiler durumun bir bağımlılık olarak görmeye aday bir durum olarak görmüşlerdir. Cinsel bağımlılığa sahip olan kişilerin yakınları bu durumdan oldukça rahatsız olabiliyor. Çünkü normal bir insana göre cinsel belirtileri ve cinsel beklentileri daha farklı olmaktadır. Esas olan bu bağımlılığı el birliği ile atlatıp tekrar eğlenceli cinsel birleşimlere devam edilmelidir.

Sayıları az olsada bu bağımlılık için yardımcı olan ofisler ve uzmanlar cinsel bağımlılık için yardımcı olmaktadır. İşini doğru şekilde yapan ve bu durumu son derece iyi kavrayan insanlar sizlere yardımcı olacaktır.

Seks Bağımlılığı Neden Artmaktadır?

Bu durumu tetikleyen birçok sebep olmaktadır. Pornografiğin artması internet üzerinden çeşitli kaynaklara ulaşmak ve binlercesini görmek insanı daha aç ve doymaz hale getirmeye sebep olmaktadır. Herşeyin fazlası zarar olduğu bir gerçektir. İnsanların kalabalıklar arasında yalnız kalması ve kendisini bu gibi şeylere adaması gibi şeyler meydana gelmektedir.

Bu tip şikayetiniz varsa açlığınız çoğalmadan ve durum artmadan direk olarak yardım almanız sizin için daha iyi olacaktır. Bir işin içinde ne kadar az kalırsanız o kadar az etkilenir ve bağımlılıktan çıkmak daha kolay hale gelir.

Huzursuz davranışlar elde olmayan sebeplerle karşı cinse olan saplantılı haller gün geçtikçe artar tüm bu cinsel açlık nedeni ile işinden ailesinden ve hayatının birçok şeyini kaybeden birçok insan mevcuttur.Etiketler: , ,