Tüm dünya genelinde daha sık rastlanan bir hastalık haline gelen diyabet, kısaca hastalığı tarif etmek gerekirse vücüdun glikoz üreten kısımı artık kana karışması sonucu ortaya çıkmaktadır. Şeker hastalığını küçük bir kan testi ile öğrenmek mümkün fakat belirtileri her zaman açık olarak ortaya çıkmaması hastalığın daha da ilerlemiş olmasına neden olmaktadır. Sertleşme’de zorluk çekenler için başlangıç olarak oldukça etkisi iyi olan lifta 20 mg öneririz.

Kan şekeri hastalığından muzdarip kişilerin sürekli kan şekerleri yüksek seviyede olduğu için zamanla kronik kalp hastalıklarına davetiye çıkarmaktadır. Şeker seviyesi sürekli kontrol altında tutmak oldukça önemli o yüzden zaman geçmeden tedaviye başlanmalıdır. Eğer tedaviye devam edilmez ise daha ciddi sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Erkekler’de sağlık sorunları yanı sıra birde cinsel hayatı büyük ölçüde etkilemektedir. Cinsel sorun şeker hastalığı ilerdikçe cinsellikte daha büyük sorunlar açmaya devam edecektir.

Erkekler’de Şeker Hastalığının Yol Açtığı Cİnsel Sorunlar

Erken Boşalma

Cinsel İsteksizlik

Sertleşme Sorunu

Diyabet hastalığı en fazla damarları yıprattığından ve tıkanmaya sebep olduğundan dolayı, erkekler’de sertleşmeyi büyük ölçüde engellemektedir. Sertleşme için ihtiyaç olan yeterli kan damarların tıkanık olmasından dolayı penise yeterince kan ulaşmasını engellemektedir. Şeker hastası erkeklerin yaklaşık olarak %40 kadar civarı sertleşmede problem yaşamaktadır. En fazla ise şeker hastalığı ilerlemiş ve tedaviye rağmen kontrol altına girmeyen yüksek şeker oranı olan hastalar’da görülmektedir.

Hasta hastalıktan dolayı sertleşmede zorluk yaşıyor ise derhal doktoru ile görüşmeli ve gerekli tedavileri almalıdır. Diyabet için verilen insülin doktorunuzun verildiği aralıklar’da kesinlikle aksatılmamalıdır. Bu tedavi yöntemi hem şekeri kontrol ederken diğer bir yandan ise düzene girmesine neden olacaktır. Ayrıca sertleşmeyi de zamanla daha iyi hale getirecektir. Ancak yaşı daha ilerlemiş hastalar’da düzelme ihtimali daha düşük kalmaktadır.

Şeker Hastalığı Belirtileri

Daha önceki zamanlara göre çok sık su içme isteği ve ihtayacı oluşması

İştah’ta gözle görülür artış oluşması

Yorgunluk hali ve sürekli uyku halinde olmak

Çok sık idrar için tuvalete gitmek

Oluşan yaraların geç iyileşmesi ve gözde görme sorunları

Şeker hastalığı eğer genetik olarak size geçmeyecek ise uzak olmak için diyabetten beslenmenize yediğiniz ve içtiğiniz ürünlere dikkatli seçmekte fayda var genel olarak ilerki yaşlar’da meydana geldiğini düşünsekte şeker hastalığı genç yaşta’da sizleri bulabilir. Özellikle oturduğunuz yerden iş yapıyor iseniz sporunuzu ihmal etmeyin ve bir şekilde hareketli kalmaya gayret gösterin.Etiketler: , ,