Çoğu erkek prostat neden olmakta veya ne sebep olmakta bilmemektedir. Sadece sorun olduğu zaman hastane yolunu bulurlar. Fakat farkındalık artmış olsa hangi aralıklar’da kontrollere gitmeleri gerekir veya neler yapması gerek bu bilince erişildiği zaman herşey daha kolay bir hal almaktadır. Yani kısacası aklınızı çalıştırmak sizleri büyük sıkıntıların önüne geçmenize olanak sağlayacaktır. Cinsel sağlık ürünü kullanıyor iseniz size önerimiz prostat tedavisin’dede kullanılan Cialis 20 mg 30 tablet.

Prostat Ne İşe Yarıyor?

Erkek üreme sistemine ait bir bezdir. Şekil olarak bir ceviz iriliğinde ve şeklinde olması gerekmektedir.

Mesane’nin hemen altında ve rektumunuzun hemen önünde durur. Üretranın belli bir kısmınıda çevreler. Penisteki çişi bir tüp gibi taşır ayrıca.

Prostat ayrıca boşaldığınızda spermleri taşımaya yardımcı olan sıvının bir kısmınıda yardımcı olur.

Prostat Bezi Zamanla Büyür

Prostat adı verilen bez yaş ilerledikçe büyüme gösterir. Yaşlanma durumunun çok normal durumların’dan birisidir.

Yaş artık 40 yaşına geldiğin’de ceviz büyüklüğünde olan prostat artık kayısı durumuna geçmek üzeridir. Yaş 60 geldiğinde ise artık bir limon boyutunda olabilir.

Üretrayı sardığı için çiş tüpünüde sıkıştırmaya başlar ve dolayısıyla tuvalate çıktığınızda bu size zorluk yaşatabilir. Genel olarak bu rahatsızlığı 50 yaşlarına kadar göremezsiniz fakat daha erken yaşta’da görüldüğü olmuştur. Doktorunuz size iyi huylu bir prostat’tan bahsediyor ise prostat kanserli değildir.

Büyümüş Olan Bir Prostatı Kim Alabilir?

Prostat büyümesi engellenemez bir gerçektir. Aile genetiği ve yaşama şekliniz bu durumlara daha erken neden olabilir. Prostat hakkında istatislikler.

Her 10 erkekten 8 de genişlemiş bir prostat bezi olacaktır.

85 yaş üstü erkeklerin yüzde 90 iyi huylu prostata sahip olacaktır.

Prostata sahip olan kişilerin yüzde 30 ise oluşan rahatsızlıktan dolayı daha çok sıkıntı çekeceklerdir.

Prostat Belirtileri

İdrar yapmakta zorlanıyor veya geceleri çok sık tuvalate gidiyor iseniz bu durum prostatın bir belirtisi olabilir. Belirtilerin diğerleri ise şu şekildedir.

İşemeden sonra hala tuvaletiniz olması. Duraklayarak tuvaletinize devam edebilirsiniz. Prostatın erken belirtileri var ise doktorunuza hemen başvurmakta fayda var. Nadir olsada kimi zaman böbreklere zarar veren sonuçlar olabilmektedir.

Daha büyük bir prostata sahip olmak daha çok fazla sorunla karşılaşmak anlamına gelmez. Kimi zaman çok daha büyük prostat büyüklüğüne sahip olan kişiler daha normal bir sorunlara sahip olabiliyor.

Prostat Tedavisi

Doktorunuzun hastalığınıza nasıl tedavi uygulayacağı ve sizin tam olarak ne sorun yaşıyor olduğunuza bağlı bir durumdur. Tedavi şunları içerebilir.

Eğer sizinde genişlemiş bir prostatınız var fakat rahatsız edici bir durum yaşamıyor iseniz sadece yılda bir kere bazı testler’den geçmeniz önerilir.

Yaşama alışkınlıkların’da değişiklik bu tam olarak gece yatmadan tükketiğiniz alkol ve kafeinli içeceklerin kesilmesi anlamına gelmektedir.

İyi huylu prostatlar içinde belli başlı olan ilaç tedavisi uygulanmaktadır.Etiketler: , , ,