İki temel prezervatif türü vardır bunlar erkek prezervatifi ve kadın prezervatifi – ve her ikisi de cinsel yolla bulaşan hastalıklara (STD) karşı korunmanızı sağlar. Erkek bir prezervatif kullanmak için, herhangi bir yakın temasta bulunmadan önce hasar görmemiş prezervatifi tamamen açılmış penisin uzunluğunun altına alın. Kadın prezervatif kullanmak için, hasarsız prezervatifin kapalı, iç halkasını vajina içine sokmadan önce yerleştirin. Kayma veya dökülmeleri önlemek için her iki tip de daha sonra dikkatle kaldırılmalıdır.Yani Cinsel İlişkinin hemen ardından boşalma gerçekleştiğinde kondomu yani prezervatifi dikkatli bir şekilde ortadan kaldırmalıyız.Aksi takdirde kaza kurşunuyla bir bebeğiniz olabilir.

images

Erkekler için Prezervatif Kullanımı Nasıl Olur?

Prezervatifleri güvenli bir şekilde saklamanız ve korumanız gereklidir. Prezervatifler doğru şekilde saklanmazlarsa, prezervatifler kırılganlaşabilir ve kırılma olasılığı gayet yüksektir. Isıya veya ışığa maruz kalan prezervatiflerin yırtılması ve zarar görmesi çok büyük bir ihtimaldir.
Kondomu (prezervatif,kaput) arka cebinizde, cüzdanınızda veya araba torpido gözünüzde tutmayınız. Şanslı olabileceğini düşünüyorsan, dışarıya çıkmadan hemen önce cüzdanınıza veya arabanıza bir çift koyun. Onları günler ya da haftalarca orada bırakmayın.İşiniz göre hareket edin yani.Ne olur ne olmaz diyerek kondom bu şekilde saklanmaz.
Prezervatifleri serin, kuru bir yerde, doğrudan güneş ışığından uzak tutun.
Prezervatifleri kullanmaya hazır olana kadar ambalajında tutun.

Prezervatif paketini eline al ve sağına solunu iyice kontrol et. Prezervatif satın alımı gerçekleşmeden önce, kutusundaki son kullanma tarihini kesinlikle kontrol edin. Ayrıca, sarf malzemesini kullanmadan önce sarma tarihini bir kez daha kontrol etmeniz gerekir. Süresi dolarsa, atın. Asla süresi dolmuş prezervatif kullanmayın. Ambalaj yırtılır veya zarar görürse, prezervatifi atın ve yenisini kullanın.
Prezervatif yapışkan, kırılgan veya renksiz görünüyorsa, dışarı atın ve yenisini taktıktan sonra ilişkiye girin.

Penisini partnerinizin cinsel organlarına hiç giriş yapmadan önce prezervatif koyun. Erkekler CYBH bulaşabilir pre-ejakülat ( “pre-cum”) olarak bilinen ve bazı durumlarda gebeliğe yol açabilecek spermi (buna pek olası değildir) içeren sıvı üretir.
Ayrıca oral seks, anal seks veya oral-anal temas öncesi prezervatif kullanmanızı öneririz. Cinsel yolla bulaşan hastalıkları tedavi edebilirsiniz, bu nedenle buna gerek kalmaması için prezervatif kullanmak çok önemlidir. Oral seks sırasında bir kadının vulvasını örtmek veya oral-anal temas sırasında anüsün örtülmesi için prezervatif açılacaktır.
Karşılıklı masturbasyon öncesi prezervatif takmak isteyebilirsiniz. Bu, eşinizin cinsel organlarına veya ağzına kolaylıkla iletilebilecek sıvıların elinize düşmesini önleyecektir.
Bir seks oyuncağı kullanıyorsanız, oyuncağın üzerinde prezervatif kullanın. Bazı oyuncakları yapmak için kullanılan malzemeler vücudunuz için her zaman güvenli değildir (fitalat içeren plastikler gibi). Oyuncakları temiz tutmak, özellikle gözenekli malzemelerden yapılan oyuncaklarda, bakterilerin oluşabileceği anlamına gelebilir.bu konu da dikkatli olun.

kondom takma

Açtığınız paketteki kondumu Kolay yırtma kenarlarını kullanarak prezervatifi açınız. Kondomu yırtmayı planladığınız kenardan uzaklaştırın ve kolay yırtılmış kenarları kullanın. Bunlar, sargının her iki yanındaki zikzak kenarlar olup, hızla ve kolayca yırtılmak üzere tasarlanmıştır.
O anki şehvet ve tutkuyla pakete saldırmayın bu kondoma zarar verebilir ve kondom kırılabilir buda hamileliğe yol açmaktadır. Folyo’yu kesinlikle parçalamayın ve bir prezervatif sarmalayıcı açmak için makas, diş, bıçak veya diğer keskin aletlerden uzak durun veya prezervatifi parçalayabilirsiniz! Yırtık bir prezervatif sizleri hastalıklara karşı koruyamaz hale gelir.
Üstüne elinizde son bir prezervatif var ise ve zarar verdiyseniz planlarınız alt üst oldu diyebiliriz.Bir çok çeşidi olan bu kondomların en iyi ve kaliteli olanlarından kullanmayı tercih edin.
Prezervatif Nasıl Takılır?

Prezervatif Nasıl Takılır Adlı Video’ya Göze Atabilirsiniz

Kadın Prezervatifi Nasıl Takılır Adlı Video’ya Göze AtabilirsinizEtiketler: , , ,