Yurt dışında yapılan bir araştırmada evli insanların romantik açıdan veya cinsel açıdan heyecanının artması için bu tür sohbet odalarını ziyaret ettiği görülmüştür. Fakat Evli bireylerin neden böyle bir tutum içine girdiğini biraz kalame almak istedik.

İnsanların evlilik içinde olan monotonluk eşinden sıkılma ve kaçma gibi hislerin bu tür durumlara itebileceği konusunda hem fikir diyebiliriz. Üstelik internet sayesinde evden çıkmadan rahatlıkla yapılan bu aktivite daha da cezbedici bir hal almaktadır.

Bu araştırmaya katılan 40 yaşlarında bir erkek tek yapmam gereken bilgisayarımı açmak ve önümde seçip konuşabileceğim binlerce kadın var aşırı kolay bir durum olarak nitelendirmiştir. Evlilik ilişkilerinin en büyük sorunlarından birisi olan bu sohbet odaları veya tek bir çatı altında olmasa bile instagram facebook veya twitter gibi sosyal mecralar evliliği yüksek oranda zedelemeye devam etmektedir.

Günümüzde çok yaygın olarak kullanılan internet ortamı gün geçtikçe kullanıcı sayısını’da arttırmaktadır. Bu durumda internet kullanıcı sayısının artması ileride daha çok ilişkiyi kopma noktasına getirecek bir uçurum halini alacaktır. Yani sözün kısası internet artık aldatılmanın en büyük etkeni haline gelecek.

Yaş aralıkları 25 ila 70 arasında değişen araştırmacılar farklı ülkeden olan sohbet odalarında gezindiler. Sonuç ise bir çok ortamda bu sohbetlerin çok fazla sayıda olduğu hatta evli insanlar için bile ayrı sohbet odaları olduğu gözlemlenmiştir. Yani evli bir insan başka bir evli insan ile bir tık uzakta ve bir sohbet başladığında artık geriye dönülmüyor. Bu görüşmeleri yapanlar ise iş kolları birbirinden ayrı hemşire doktor inşaat işçisi mühendis büyük şirketlerin başkanları ve alt sınıf insanlar yani artık aklı çelinen bir bakayım diyen insanların daha sonra buradan çıkamadığı aşikar bir durum.

Katılımcılar bu tür odalara neden girdiklerini şöyle açıkladılar. Seks için giren insan sayısı fazla, çeşitli fantaziler öğrenmeye çalışan evlilik ile ilgili sorunları konuşmak isteyen veya kendisini dinleyen birini bulmak için genellikle bu yola başvurabiliyorlar.

Şaşırtıcı olarak bunu yapanların çoğu ise eşlerini gerçek anlamda sevdiklerini fakat cisnel olarak yetersiz bir evlilik içinde olduklarını ve gençlikte olan o kelebek kıpırtılarını hissetmenin bir yolunu aramak için başka insanlar ile görüşme sağladığını vurguluyorlar.

Erkekler’de bu tür başkaları ile sohbet etmelerinin sebebinin en çok olan sebep evlilikte olan seks yetersizliği azlığı hatta kaybolmuş olması. Çocuk olduktan sonra artık sadece çocukla ilgilenip tüm dünyasına çocuğu koyduklarını ve artık daha az seks yapmak istemeleri de eklenebilir. Bu tür sohbet eden kişiler ise bu durumu dokunuşlar olmadığı ve sadece yazışma içerdiği için normal bir durum gibi algıladıklarını söylediler. Katılımcıların yüzde seksen üçü bu durumun aldatma olduğunu belirtirken geriye kalan yüzde 17 lik kesim ise bunun zayıf bir aldatma şekli olduğunu açıkladılar. Yani insanlara bu gayet normal gelmeye başlamış.

Fakat diğer bir araştırma gösterdiki bu masum gibi görülen yazışmaların ortaya çıkması öğrenen eşin kırılması incinmesi ve boşanmaya kadar giden bir çizgi olduğunu gösterdi. Nitekim arkadaş canlısı gibi normal yazışmalar olsa dahi durumun cinselliğe gitme hızı oldukça hızlı ve sekse doğru ilermesi çok uzun sürmeyen bir durum.

Katılımcıların 86 kişiden sadece iki kişi gerçek hayatta buluşup görüşmeye gitmedi diğer kalanlar ise dışarıda da görüşmeye devam ettiler. Şaşırtıcı olarak 66 yaşında bir kişinin bu şekilde tam olarak 13 kişi ile görüştüğü ortaya çıktı.

Başkaları ile sohbet edenlerin çoğu erkek kadınlar ise daha az sayıda ve her soruya cevap vermekten kaçınıyorlar. Erkekler genel bir arayış içindeyken kadınlar ise hesap açtıktan sonra o kadar çok mesaj yağmuruna tutuluyorlar ki aralarından hangisine cevap vereceklerini araştırmak zorunda kalıyorlar.

Cinsellik yönünden şikayet ederek bu yollara başvurduğunu söyleyen bir çok insan olmasına rağmen benim düşüncem asıl evlilik içinde olan cinsel aktivite sorununun sebebi yine başkaları ile görüşmekten geçiyor. Esas sebep dışarıya yönelmek ve kendi eşini ihmal etmekten geçiyor sorun. Düzeltilmesi kolay fakat insanların işine gelmiyor ve evlilikteki sorunları bahane etmeye devam ediyorlar. Kimi ise sadece dırdırdan kaçmak ve biraz normal muhabbet etmek amacında oldukları da ortada olan bir durum.

Bazı insanlar ise eşlerinin kendilerini sevmediklerini hatta bir adayın bu tarz yazışmalar yaptığında arada onu omzundan izlediğini belirtti. Öncelikle evlilik bir hayatı paylaşmak omuzlamak ve güzel bir aile kurmaktan ve özenmeden geçiyor. Aile hayatı bozuk olan ülkeler ahlaki açıdan da çökmeye mahkum kalıyorlar. Evleneceğiniz insanın bir ömürü kapsadığını ve belli başlı ortada olan durumlara göz yumarken bu tarzz durumların bir ömür boyunca yaşadığınızı düşünün. Eşiniz ile ilgilenin zaten aradığı ihtiyaç duyduğu herşey yanı başında iken yabancı insanlara kucak açmak aklından dahi geçmeyecektir. İnternet tuzağına düşmeyin.Etiketler: , , ,