Daha çok seks yapmak için inanın birçok neden bulunmaktadır. Tabiki sıradan ilişkilerde değil alt yapısı sağlam düzgün iletişimi olan çiftler için geçerli diyebiliriz. Daha fazla cinsel birleşim demek bağların daha sağlam iletişimi daha kuvvetli olması ve ayrıca tansiyon kalp ritm düzenleme gibi birçok iyi ve sağlıklı yararları vardır. Üstelik boşanma oranıda sık seks yapan çiftler oldukça düşüktür. Eğer sayı ve performans olarak geride kalıyorum diyenler var ise Viagra gibi kaliteli ürünleri deneyebilirler. Sayı olarak bir ortalama verilemez fakat kendinizin ve eşinizin durumuna göre belli bir ritm bulabilir ve bunu aynı şekilde devam etmesini sağlamak tamamen sizlerin ellerinde.

İdeal Birleşme

İdeal birleşme olarak yapılan bir araştırma sonucunda. İlişki sıklığının insanların refah derecesi ile eşit olduğunu gösteriyor yani. Bir çiftin ne kadar ekonomik özgürlüğü ve kafa rahatlığı varsa iyi seks ve iyi bir birliktelik sergiliyor. Fakat diğertarafta ise borç harç iş gibi streslerin altında yaşayan insanların cinsel birleşme sayısı oldukça az olarak görülmüştür.

Dediğimiz gibi ortalama bir sayı olmasada en azından belli bir cinsel yaşam gereklidir. Fakat yine bir araştırmada şuanki zamanla 1992 senesini incelediklerinde cinsel birleşimlerin inanılmaz bir sayıda düşüş olduğu gözüküyor. Bunun nedeni tabiki günlük hayatımızda uğraşımız yaşam koşturmamız hat saffada olmasını söyleyebiliriz.

Bu sıklıklar yaş ilerlemeye başladığında elbette azalma göstermektedir. Fakat genç insanlar gibi yaşlı insanlarında sekse ihtiyacı vardır. Hatta onları daha diri tutmanın en iyi yöntemlerinden biridir. Evli olan insanlar olmayanlara göre her zaman için cinselliğe daha yakın olmuştur.

Stres Giderici Özelliği

Şimdiki çağda stres kaçınılmaz bir durum fakat daha fazla stres olan insanların hayatındaki seks sayısının oluşu gözden kaçmamıştır yani doğrudan bir kesişme noktasıdır. Stresi seks ile egale edip hayatımızdan göndermek daha mümkün.

Vücüdumuz stresi yaşadığında alarm olarak kortizol ve adrenalin salgılamaktadır. Bu gibi salgılar ise çoğunlukla yüksek bir yerden atlama veya savaş içerisinde olan durumla aynıdır. Bu gibi durumlar ise insana oldukça zararlıdır. Seks yapıldığında bu hormonlar gevşemekte ve rahatlamaktadır. Yani rahatlamak ve stresten uzak olmak için korkmayın severek seks ile bu durumdan sıyrılın.

Tazelenmiş Ruh Hali

Vücudumuz seks sırasında salgıladığı salgılar ile sizleri oldukça gevşetecek ve ben en iyisiyim moduna alacaktır. Bu durum kısa bir zamanlı değil bir sonraki güne kadar sizleri iyi hissettirme gibi bir gücü vardır.

Oluşan diğer bir salgı ise kadınlarda oksitosin salgısıdır. Bu salgı meme uçlarının emilmesi ve okşanması sonucu meydana gelir. Bu his yani salgı ilede halinden memnunluk ve sakinlik kazandıracaktır.

Prolaktin ise orgazm olma ile salgılanır ve insanı olduğundan çok daha iyi bir şekilde uyumasını sağlar.

Seks ile Egzersiz Benzerliği

Seks sizlere günlük hayatta yapacağınız bir kaç belkide daha fazla olan aktiviteleri yapmış kadar yarar sağlar. Örneğin hızlı yürümek veya merdiven basamaklarını ikişer üçer çıkmak gibi yapılan aktivitilerle eş değer olan bir egzersiz şekli diyebiliriz.

Seks’in Diğer Etkileri

Cinsel birleşim düşük kan basıncı ile bağdaştırılmıştır. Diyeceksiniz ki bu durumun bana faydası nedir. Özellikle kalp rahatsızlığı olan veya felç gibi bir durum ile birebir alakadardır. Seks sırasında damarlar genişler vücuda daha fazla oksijen gelir ve vücuttaki besleyici maddeler gün yüzüne çıkarak vücüdu onarmaktadır. Sizlerde bu kadar iyi gelen bir şeyi ertelemeyin. Hemen partneriniz ile bir program oluşturun ve içine daha fazla cinselliğin olduğu bir takviminiz olsun bu sizi partnerinizi ilişkinizi sağlığınızı en iyi etkileyen durum olacaktır.Etiketler: , , ,