Sizlere Beş Ana Konu’da Kadınların Neden Cinsel Yaşantısın’dan Memnun olmaz onu anlatacağım

1. Eşinizle iletişiminiz zayıftır.

Bir eşle ilişkinin kalitesi, bir kadının cinsel deneyimlerinin kalitesini ciddi şekilde etkileyebilir. Bir kadın eşi tarafından sevilmek, saygı görmek ve takdir etmek istemediğinde, yapmak istediği son şey onunla seks yapmaktır.

Seks yapmak doğrudan duygularına bağlıdır. Sinir bozucu, sinirli veya arkadaşına karşı kırgınsa, seks muhtemelen olmayacaktır. Böyle bir şey olursa, büyük olasılıkla onun için çok az ya da hiç tatmin olmaksızın yükümlülüğü sona erer.

Ne yapabilirsin:

Açıkça yapılan cevap, eşinizle olan ilişkinizin kalitesini artırmak olacaktır. Önce ilişkinizi geliştirmeye odaklanırsanız, cinsel ilişki genellikle sonuç olarak gelişecektir. Tatmin edici bir ilişkiden sizi neyin alakalı olduğuna karar verin.

Bazen eşinizle etkin iletişim kurarak kendiniz yapabilirsiniz. Kendinizi aynı şeyleri tekrar tekrar yaparken boşuna göremezseniz, belki de profesyonelleri aramanın vakti gelmiş demektir. Her iki durumda da, ilişkiniz önemli ise, harekete geçmeye değer.

2. Yoğun bir programınız var.

Birçok kadın, hayatta sahip oldukları tüm rolleri yönetmekte zorlanıyor. Bütün gün çalıştıktan sonra, akşam yemeği pişirip, akşam yemeğinden sonra temizledikten sonra, çocukları atletik uygulamaya götürüp, danışma kurulu toplantısına katıldıktan sonra aklında kalan son şey seks yapıyor.

Gerçekten istemek, yeniden biraraya gelmek için yalnız kalacağınız sakin bir yer bulmaktır. Seksi eğlenceli ve tatmin edici bulmak yerine, meşgul kadın, “yapılacaklar” listesine bir başka görev daha seks görür.

Ne yapabilirsin:

Yükünüzü azaltın ve ilişki ve cinsel yaşamınıza öncelik verin. Bu faaliyetlerin tümü gerekli gibi görünse de, şeylerin büyük planında, eşinizle sağlıklı bir ilişki ve cinsel yaşam sürdürmek kadar önemli değildir.

Bazen her şeyi yapmak zorundasınız gibi hissedebilirsiniz, ancak yapmazsınız. Yapabildiğiniz etkinliklere başkasına devredebilirsiniz. Bu, yalnızca cinsel yaşamınıza yararlı değildir, aynı zamanda genel iyilik halinize de faydalıdır. Faaliyetlerinizden bazılarını kestiğiniz zaman, kendinizi daha az vurguladı hissedeceksiniz ve ruh haliniz artıyor demektir.

3. Seks hayatınız sıkıcı hale geldi.

Kadınlar aynı yerde, aynı şekilde ve aynı anda seks yapmaktan çok cinsel ilişkilerinden istiyorlar. Tahmin edilebilir bir cinsel yaşam genellikle memnuniyetsizliğe yol açabilecek sıkıcı cinsel yaşamla ilişkilendirilir. Cinsel sıkıntı, “Bu gece değil, tatlım” ifadesinin en muhtemel nedeni.

Ne yapabilirsin:

At gözlüklerini çıkar. Seksi kesinlikle yatak odasına bırakmak yerine, biraz değiştirin. Eviniz oda ve mobilya ile dolu – seks için kullanın. Eğlencenizi başka bir odaya ilham verecek kadar heyecanlandırmanın heyecanına hayran kalacaksınız.

Yeni bir cinsel tercih deneyin. Yeni ve farklı şeyleri denemekle her zaman heyecanlanır. Sıkıntıyı uzak tutmak için cinsel tecrübelerinizden yararlanarak cinsel divanızı uyandırın.

4. Artık seksi hissetmiyorsun.

Birçok kadın bedenlerinin görünümünden ve zevkinden memnun değildir. Amerika’da vücut imgesi ile ilgili biraz takıntı vardır. Belli bir boyutta olma ve belirli bir yol aramak gibi gerçekçi olmayan beklentiler vardır. Bazý kadınlar bedenleri konusundaki algılamaları yüzünden seksi veya çekici hissetmiyorlar.

Bu inançlar daha sonra cinsel dünyalarına geçer ve onları tatmin etmesini engeller. The Journal of Sex Research’de yayınlanan bir araştırma vardı ki, Amerikan kültürünün genç ve ince olmaya yönelik vurgunun cinsel tatmin açısından menopozdan daha etkili olduğu bulundu.

Ne yapabilirsin:

Denenmiş ve gerçek kurallara uyun: “Olumlu vurgulayın, olumsuz ortadan kaldırın.” Vücudunuz ve kendiniz hakkında sevdiğiniz şeyleri bulun ve bu alanlara odaklanın. Aynaya baktığınızda, kusurlara bakmayı bırakın ve kendiniz hakkında hayran olduğunuz şeylere bakmaya başlayın.

Kendine ne kadar güzel olduğunu söyle. İlk başta inanmadıysanız bile, zaman içinde yalnızca inanmazsınız, ancak onu hissedeceksiniz. Bunu hissetmeye başladığınızda, sevdiklerinizle paylaşmak isteyeceksiniz.

5. Cinsel olarak hayal kırıklığına uğradın.

Birçok kadın cinsel olarak sinirli davranıyorlar, çünkü istediklerini alamıyorlar ve cinsel yolla buluyorlar. Çoğu kadın daha fazla ön sevişme, daha fazla samimiyet ve ortaklarının daha uzun süre dayanmasını ister. Bir kadın bir “et parçası” veya “montaj bloğu” gibi hissettiğinde, cinsel zevki yaşamak için kendisini açma olasılığı azdır, bu da tatminsizlikle sonuçlanır.

Ne yapabilirsin:

Neyi istediğini sorun. Seks konusundaki sohbetler yasadan çok önce olmalıydı. Ne istediğiniz ve neyin farkında olduğunuzda, eşinizin bilmesine izin vermek zorunludur. Popüler inancın aksine, eşiniz sizi cinsel olarak neyin etkilediğini veya neyin memnun kalacağınızı bilmiyor.

Cinsel tatmin olan kadınlar eşlerinden hoşlanırlar, düzenli seks yapmak için zaman ayırır, kendine güvenir ve cinsel açıdan farkındalar ve ne istediklerini sormayı biliyorlar. Tatmin edici ve tatmin edici bir cinsel yaşama sahip olmak sizi eşinize yakınlaştırır ve tüm refahınızı arttırır.

Tatmin edici bir cinsel yaşama sahip olmak da büyük sağlık yararları vardır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir, ağrı ve baş ağrılarını en aza indirmeye yardımcı olur, kalori yakar, daha genç görünmenizi sağlar, stres azalır ve çok daha fazlasını sağlar. Benim için olan meydan okuma, bugün başlayarak seks hayatınızın kalitesini yükseltmektir.Etiketler: , , ,