Kadınlarda cinsel işlev bozukluğunun sınıflandırılmasıyla başlayalım ilk olarak yazımıza.

1.Cinsel İstek Bozukluklarıa) Bunu İki şekilde ayırabiliriz.Hipoaktif cinsel istek bozukluğu b) Cinsel isteksizlik bozukluğu
A: Hipoaktif Cinsel Bozukluk
B:Cinsel İstek Bozukluğu
2.Uyarıcı Bozukluk
3.Orgazm bozuklukları
4.Cinsel Ağrı Bozuklukları

1. Cinsel İstek Bozuklukları

Hipoaktif cinsel istek bozukluğu

Cinsel fanteziler ya da etkinlikler için sürekli ya da tekrar eden bir tavır ya da devamlılığı olmayan istekte sorun yaşama durumudur.

Doktor, bir kişinin yaşı veya yaşam koşulları gibi cinsel faktörleri dikkate alarak, cinsel arzunun azaltılıp azalmadığına dair araştırmasında yaşanılan stres hayatın getirdiği psikolojik etmenler bu duruma neden olabilir. Bu bozukluk, kişiler arası ilişkilerde kesin bir sıkıntıya veya olumsuzluklara neden olur. Çünkü cinsel aktivite bir ihtiyaç ve eşleri bireyleri birbirine bağlayan bir etkendir. Bu durum iki tarafıda kötü etkileme tartışma gibi konulara kadar sürükler.

Cinsel işlev bozukluğunun önemli bir kısmı “arzu bozuklukları” içerdiğinden, son yıllarda bu oran yükselmektedir. Uzmanlara göre isteksizlik artık kadınlar’da değil erkeklerde’de gözükmektedir. Hayatın zorlaşması ve stresin artması günümüzde daha çok görülmektedir. Bu durum daha da artacak gibi duruyor.

Hormonlar ile cinsel arzular ve davranışlar arasında bir ortak nokta bulmak güçtür. Kadınların cinsel hormonları menstrüasyon, emzirme, gebelik ve menopoz gibi birçok farklı durumun sonucu olarak sıklıkla değişir. Bu bilgilere rağmen, kadınların cinsel ilişki kurma sıklığı ile bu döngünün merkezinde yer alan testosteron hormonu seviyesi arasında bir bağ olduğu gösterilmiştir.

Cinsel isteksizlik yaşayan kadınlar, cinsel uyaranlara karşı çok az zevk alabilir veya hiç zevk almayabilirlerken, dolayısıyla cinselliğe onları çeken pekte birşey görmemeye ve uzak durmaya başlamaları gayet normaldir. Fizyolojik düzeyde herhangi bir genital işleyişine sahip olmayabilirler. Dolayısıyla, cinsel ilişki sırasında, penisin mekanik olarak uyarılmasının vajina içinde olmasından kaynaklanan yağlanma da çok azdır. Bu kadınların da orgazm zorlukları vardır nedeni ise biraz önce belirttiğim gibi vajina yeterince uyarılmaz ve sulanma çok az yada hiç olmaz dolayısıyla kadın çok az zevk alır veya acı çekebilir cinsel ilişki esnasında.

Bir ilişkide teyit edilen eksiklikler, bir eşin ilgisini kaybetmesi, iki insan arasındaki uygun mesafe ve evlilikteki çatışmalar arasındaki farklılıklardır. Evlilikteki gelgitler ilişkileri de etkilemektedir karşı tarafı kadın erkeği ve erkek kadını yatakta tanımalı ve iletişim içinde olmaları şarttır. Dahası, eşlerde cinsel beceri eksikliği, yakınlık korkusu, eşlerde farklılıklar, güç eşitsizliği, pasif agresif yaklaşım ve cinsel arzuları ve sevgiyi bağdaştıramama gibi diğer nedenler belirtilmektedir.

Cinsel istek bozukluğunun diğer sebebi ise evliliğin veya birlikteliğin kalite düzeyi az olmasıda olabilir.

2. Uyarıcı Bozukluklar

Cinsel uyarının yeterli yağlamayı-şişme tepkisini kolaylaştırmadığı veya kadının cinsel ilişkinin sonuna kadar onları koruyamadığı sürekli veya tekrar eden bir şekilde kendini gösteren bir durumdur. Kadının elinde olmadan bu durumu süreklilik haline getiremez cinsel ilişki esnasında bu durumu kontrol edemediği için biraz daha kötü hisseder kadın kendini.

Cinsel uyarıcı bozukluk, kişiler arası ilişkilerde kesin bir sıkıntıya veya olumsuzluklara neden olur. Bu konu gayet açık ve doğrudur.

Uyarıcıların gücü ve süresi, cinsel ilişki sırasında zevk vermek için yeterli değildir. Genital bölgedeki kan birikimi yeterli değildir, bu nedenle vajinal ıslatma (yağlama) çok az veya hiç yoktur.

Vajinal ıslanmanın (yağlama) bozulması ve şişme tepkisi, öznel stimülasyona ve zevke paraleldir. Bu kadınların çoğunun da orgazm sorunları var.

Kadınlar Vajina Kuruluğu için Destek Ürünü Kullanabilirmi?

Tabiki yardımcı bir ürün denenebilir kaliteli bir şekilde kullanılan bu ürünler. Cinsellik esnasında yağlama görevini görerek daha iyi bir cinsel ilişki sunar ve kadının ilişki sırasında ağrısının olmaması ve zevk olarak geri döner. İnternette güvenle alabileceğiniz bayan azdırıcılar ile daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

3. Orgazm Bozuklukları

Cinsel uyarının olağan çalışmasından sonra, orgazm olmamış veya gecikmiş olanı sürekli ya da tekrarlayan bir şekilde geçirme halidir.
Kadınlar, orgazmayı tetikleyen yoğunluk veya uyarılma türünde yüksek miktarda değişiklik gösterirler. Yani kadındaki orgazmı tetiklemenin devamlı hale gelmesi gerekir.

Bir kadının orgazm bozukluğu tanısı, kadının orgazm yeteneğinin kadının yaşı, cinsel deneyimi ve aldığı cinsel uyarıcıların yeterli olup olmadığına bağlı olarak beklenenden daha düşük olduğunu klitorisinin kanaatine dayanmaktadır.
Orgazm bozukluğu, partnerlerin arasında tatsızlıklara da sebep olur.

Bir orgazm elde etmede zorlanıldığı zaman, Ülkemizde en sık karşılaşılan cinsel şikâyettir. Orgazm bozukluğu, birincil ve ikincil, toplam veya durum gibi gruplara ayrılabilir.

Orgazmın vajinal veya klitoral olarak bileşenlerine bölünmesi, farklı uzman tarafından sürekli araştırılıyor.

Çoğu uzmana göre, kadının orgazmı daima vajinada ve çevresinde bulunur ve bu bölgede son derece deneyimli bir kadındır.

Orgazm bozukluğu çeken kadınların öz güven kaybı kendinin beğenmeme eşine yetememe gibi şeyler yaşaması yüksek ihtimaldir. Bu gibi durumlarda erkek her zaman kadına yardımcı olmalıdır manevi olarak özellikle.

Daha iyi orgazm Olmanın Yolu

Sizlere yeniden bir takviye ürün kullanmanızı önereceğim. Orgazma ulaşamayan kadınların kullandığın’da bu kremleri ilişkiden devamlı zevk aldığı ve orgazma ulaştığı görülmüştür. Bayan azdırıcı krem ile çok daha kaliteli bir cinsel deneyimi denemenizde fayda olacaktır. Kendinize iyi bakın sağlıklı günler.Etiketler: , , ,