İlk gecelerini yaşayacaka olan hem kadın hem erkeklerin karşılaşacağı bu durum en fazla kadınlar’da yaşanıyor sanıyoruz çoğumuz sanırım. Fakat durum tam olarak öyle değil ilk gece korkusunu kadınlar kadar erkekler’de son derece fazla yaşamakta fakat bu durum üstesin’den gelinmeyecek bir sorun değildir.

İlk gece korkusu veya cinsel ilişkiye girmek için hazır olamama korkusu da diyebileceğimiz durum, çok basit çözümlenir gibi dursada iki tarafında fazlaca stresli olması gibi durumlar’da uzmandan destek alınabilir veya çeşitli kaynaklar incelenebilir. Acele edip olsun artık diyerek olayı daha zorlaştırıp bir ömür boyu acısını çekmek kimse istemez sanırım o yüzden bilinçlenmeli ve olaya doğru şekilde başlanmalıdır.

Partnerinizin ve Kendi Mutluluğunu Düşünün

Cinsellik size verdiği haz kadar karşı tarafa’da aynı şekilde haz ve mutluluk vermesi önemlidir. Sonuç itibari ile bir paylaşımdır cinsellik süreci. Her zaman için kendiniz kadar karşı tarafıda en iyi şekilde mutlu etmeyi tabiki zamanla daha iyi anlamış ve uyguluyor olacaksınız. Kendinizi daha hazır hissediyor iseniz hemen karşı tarafında daha iyi ve hazır hissetmesi için çaba harcamak gerekir.

Bu durumlara aykırı hareket etmek ise size ve partnerinize cinsellik denildiğinde haz değil aklınıza ilk yansıyan acı ve korku olacaktır. Bu psikolojiye girildiğinde ise içinden çıkılması daha zor bir durum meydana gelmektedir.

Sizlerde daha iyi bir cinsel hayat istiyor iseniz şunlara dikkat etmeyi unutmayın. Öncelikle ön sevişme mümkün olduğunca uzun sürdürülmeli bunun nedeni ise kadın için daha fazla sulanma ve bununla birlikte kayganlaşmayı sağlamaktadır. Erkek için’de sertliği yakalama fırsatıdır.

İlk Gece Korkusu Nasıl Yenilir?

İlk gecenin en önemli unsurların’dan bir tanesi kadın vajinasında yeteri kadar sulanma olmasıdır. Acı hissetmeden en kolay şekilde olma yöntemi budur. Fakat aşırı heyecan veya stresten yeteri kadar sulanma olmayabilir. Olsa dahi siz işinizi garantiye alıp kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz. bu şekilde inanılmaz kolaylaşır işiniz.

İleriye dönük cinsel hayatın temelleri ilk başta olan olaylara bağlıdır. İlk birleşmeler ne kadar iyi olursa ilerleyen zamanlarda daha da iyiye doğru gidecektir. Her iki tarafında haz alma olasılığı artacak ve cinsellikte bir kaliteniz olacaktır. Cinsellik evlilik için oldukça önemlidir netice de çiftleri birbirine daha iyi bir şekilde bağ kurmasına bir köprü görevi görecektir.

Cinsellik esnasında sadece o ana ve haz keyfini düşünmeli ve odaklanmalısınız. Birbirinizin zevk noktalarını keşfetmeli ve iletişiminiz iyi olmalı açıkça konuşmalı ve sevdiğiniz veya hoşunuza gitmeyen durumları birbirinize açıklamalısınız. Susmak size zarar verecektir.

Tüm herşeye rağmen şiddetli şekilde korku ve panik durumu var ise çok geç kalınmadan bir uzman ile görüşmek en faydalı durum olacaktır. Koca bir hayatınızı etkileyecek bir durum riske atmak çok yanlış olur.Etiketler: , ,