Hamilelik döneminde çiftler arasında seks ihtiyacı olabilir.Bu durumlarda en önemli olan şey ise tamamen kadının olduğu pozisyon’dur.Bebek anne karnında fazla sallanıp bir zarar görmesin diye sizlere altın değerinde bilgiler vereceğiz.İyi okuyup resimlere bakarak sizde rahat ve güvenli seks hayatınıza devam edebilirsiniz.

En rahat pozisyon nedir?

Hamilelik sırasında cinsel ilişki söz konusu olduğunda, göbeğiniz büyüdükçe hareket konumunuz garip bir hal almaya başlayabilir. Seks için yeni yollar arıyor olabilirsiniz.ve tabiki güvenli bir seks istiyorsunuz çünkü artık bir bebeğiniz karnınızda.

İşte başlamanız için bazı fikirler (pozisyonlar’la birlikte!).

Misyoner pozisyonu

İlk üç aylık dönemden sonra misyon pozisyonunu denerseniz, bir yastığı altınıza alın ve sıkıştırın, böylece sırtınız düz olmaz, eğilirsiniz. Ve eşinizin kendisini desteklediğinden emin olun; böylece kilosu karnınızda değildir ve size fazla bir basınç uygulamaz ve sizi sarsmamış olur.

 misyoner-pozisyonu

Kovboy Pozisyonu

Bu pozisyon hamilelik boyunca işe yarayabilir. Arkasında yatarken eşinizi tutun. Bu şekilde karın üzerinde ağırlık kalmayacak ve penetrasyon derinliğini kontrol edebileceksiniz.Üstelik kontrol tamamen sizde olacaktır.

 

kovboy-pozisyon

Yan yana, arkadan

Eşiniz sırtınızı dönüp arkasından girerek olan pozisyondur. Hamilelik ilerledikçe ilave yastıklar sizin için kullanışlı olabilir.

Penetrasyon bu pozisyonda daha sığ olma eğilimindedir. Bu iyi bir şey, çünkü derin itkiler daha sonraki aylarda rahatsızlık verebilir.

 

yan-yana-sevismek

Köpek Stili Diğer Adıyla Doggy Pozisyonu

Eşinizin diz çöktüğü ve arkasından içeri girdiği zaman diz ve dirsekleriniz üzerinde kendinizi destekleyin. Bir yastık gerekli karın desteğini sağlayabilir.

 

kopek-stili-seks

Sandalyede

Sağlam bir sandalyede otururken eşinizi tutun. Bu konumdan kalkmaya hazır olduğunuzda sandalyeyi bir duvara veya başka bir mobilya parçasına yakın bir yere koyun.

 

sandalye-uzerinde-seks

Yatağın kenarı

Altınızı yatağın yanına veya ayağına kaydırın ve dizleriniz eğilmiş halde yatın. (İlk üç aylık dönemden sonra, bir yastığı bir tarafın altında sıkıştırın, böylece sırtınız tamamen düz olmayacaktır.)

Yatağın yüksekliğine bağlı olarak eşiniz diz çökebilir veya ayakta kalabilir.

 

yatakta-seks

İlişki kesildiğinde

Eğer penetrasyon ile cinsel ilişki rahatsız ediyorsa siz ve eşiniz samimi olmanın başka yollarını bulmak isteyebilir.

Hamilelik sırasında bir yağlayıcı kullanmak, bir vibratör kullanmak, oral seks almak ve daha fazlası için güvenli olup olmadığını öğrenin.

yuz-yuze-seksEtiketler: , , ,