Özellikle aktif seks hayatı ve sadece tek eşli olarak yapılmayan seks durumunda olanlar. Güvenli Seksin nasıl olacağı konusun’da herhangi bir fikriniz var mı? Cinsel birleşme insanların kadın veya erkek olsun bir ihtiyacıdır. Bunu sağlamak elbette güzel bir aktivite fakat istenmeyen gebelik veya cinsel yolla bulaşan hastalıklar’dan nasıl korunacağını bilmekte bir o kadar önemli bir konudur. Diyelim Geciktirici sprey kullanılacak bu durumda prezervatif kullanılması daha mantıklı olacaktır. Bu konu halı altına atılır aman ne olacak diyor iseniz. Kendinizi bu durumların içinde olduğunu farzedin emin olun pişmanlığın tam karşılığını anlamış olacaksınız. Bir zamanlar birşey olmaz dedikten sonra cinsel aktivite yapan kişiler hastalıkla veya bir gebelik ile karşılaşıyorlar.

Seks öncesi veya tecrübe ile daha güvenli bir sekse ulaşmak mümkün. Fakat unutmayın ki ne gebeliğin nede cinsel yolla bulaşan virüsleri engellemenin %100 bir garantisi olduğu bir yöntem bulunmuyor. Gerekli önlemler ile birlikte oluşan cinsel birliktelikler rahatlığın etkisiyle daha iyi bir açı alacaktır. Türkiye’de hem istem dışı gebelik ve cinsel yolla bulaşan hastalığa yakalananların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Herşeye düşünmeden girmek ahmaklık değilde nedir peki?

Cinsel İlişkide Güvenli Bir İçin İpuçları

En çok bilineni olan tabiki kondom’dur. Cinsel birliktelik vajinal veya anal olabilir bu iki durum içinde en basit alınabilecek tedbirler’den bir tanesi prezervatif kullanımın bilincini alışkanlık haline getirmektir. Şimdi gelelim diğer güvenli seks ipuçlarına.

Güvenli ve sorunsuz bir seks için prezervatif ilişkiden önce takılmalı bunun nedeni ise birleşim olmasa dahi yakınlaşma sırasında tenden geçebilecek bir hastalığı engellemek ve kendinizi güvenceye almaktır. Hem erken takmanız ileride daha yakın olacağınızdan dolayı unutma veya es geçme gibi durumlarında önüne geçecektir.

Bayan prezervatifleri içinse oldukça iyi yerleştirilmeli ve gerekirse özel kayganlaştırıcılar ile daha iyi bir birleşim sağlanabilir. Erkekler ise prezervatifi taktıktan sonra fazla oynamadan sakınsınlar hassas bir ürün olduğu için yırtılma meydana gelebilir. Önünde boşluk boşalma için boşluk bırakılmalı ve ilk giyerken en uç kısmın şişmemesine dikkat edilmelidir.

Prezervatif kişi orgazma ulaştıktan sonra ise kendini partnerinden dışarı doğru çıkarken prezervafin tabanından tutarak geri çıkmalıdır. Bu olası bir kazayı engelleyecektir.

Paketi yırtıp açmadan önce mutlaka son kullanım tarihine bakılmalı ve paketinin herhangi bir ezilme veya yıpranmamış olmamasına ayrı bir özen gösterin bunlar ilerisi çin hayat kurtarıcı şeylerdir. Zarar görmüş bir kondom olası kazalara sebebiyet vermektedir.

Cinsel birleşim için en iyi tercih su veya slikon bazlı kayganlaştırıcı kullanmak olacaktır. Bu sizin için daha rahat kayma sağlayacağı gibi aynı zamanda ise aşınma ile yırtığa sebep vermekten sizi koruyacaktır. Bu durum hem sizi istenmeyen gebelikten ve cinsel yönden bulaşan hastalıktan koruyacaktır. Kimi kondomlarda yağlanma mevcut olsada her zaman yatak yakınınızda bir adet yağlandırıcı bulundurmak hiçte kötü bir fikir değil.

Oral Seks İçin Güvenlik İpuçları

Seks yapmaya karar verilir fakat bu sadece normal şekilde olmasına gerek yok anal olsun vajinal olsun oral seks veya diğer türde seks türlerinden birini yapacak olabilirsiniz. Normal birleşimde kondom sizin kurtarı olabilir fakat oral sekste de bazı riskler vardır ve oral seks için size birkaç ipucu vereceğiz.

Oral seks olacak ise yine imdadınıza kondom yetişecektir. Ama oral seks için yapmanız gereken yağsız ve aromalı olan kondomları değil sade klasik modelleri kullanın. Bu şekilde olması sizi birçok çeşitli bakteri ve mikroplardan koruyacaktır. Bel soğukuğu gibi hastalıkların’da önüne geçilmiş olacaktır.

Bir kadına yapılırken ise diş barajı verilen bir ürün kullanmak oldukça iyi olacaktır. Eğer bulamıyor iseniz bunu prezervatifi keserek te yapabilirsiniz. Daha güvenli oral seks sizi daha güvende hissettirecektir.

Parmaklama veya El İle Güvenli Seks İpuçları

En riski düşük durum olsa dahi eşinizi parmak yoluyla tatmin ederken veya o sizi elle tatmin ederken tırnak altında oluşan bakterilerin karşı tarafa geçme ihtimali vardır bu durumu engellemek ve daha güvenli hale getirmek için işte size ipuçları.

Lateks bir eldiven kullanmanız oldukça basit olacaktır. Ellerinizi eşinizin anüsünde daha sonrasında vajinasında veya sonrasında ağzına götürüyor iseniz en iyisi eldiveni değiştirmektir. Lateks eldivenler artık çeşitli renklerde üretilmeye başladı yani size bu daha çekici olacak rengi seçmeniz daha iyi olacaktır.

Uzun tırnaklara sahip iseniz eldiven takmadan önce tırnak boşluklarına pamuk koyulabilir bu seks sırasında eşinizi çizmenizi veya eldiveni yırtmadan kullanmanız için önemlidir. Tırnaklarını kesmek istemeyenler için öneridir bu durum. Eldiven kullanarak bunu yaparken daha sağlıklı olması ve kaymanın daha rahat olması için kayganlaştırıcı yağları kullanmaktan kaçınmayın bu sürtünme aşınmasını ve tensel olarak zarar görmesi engeller.Etiketler: , , ,