En güzel birim olan aile’yi kurmak her kesin hayatının bir bölümün’de gerçekleşir. Tabiki seven insanların bir arada bir hayat sürmeye başlaması oldukça heyecan verici ve güzel hislere sahip olmak demektir. Fakat her olayda olduğu gibi evlilik için’dede olması gereken bazı durumlar var en önceliğe sahip durumların’dan biri de cinselliktir.

Birbirine daha bağlayıcı ve tutkuyu sağlam tutmak adına en iyi araç cinsel birleşimdir. Fakat her iki taraftan birinden dolayı cinsellik sekteye uğradığında boşanmaya kadar ilerleyebilen bir hal alabilir. Bizde sizlere evlilik içerisinde en sık rastlanan cinsel sorunları sizler ile paylaşacağız.

Çiftler Arasında Ten Uyumsuzluğu

Yapılan birçok araştırma sonucunda her insan’da bir vücut kimyası olduğu ve gerçek ve tutkulu bir cinsel hayat için çiftlerin bir biri ile uyumlu bir ten uyumu olması oldukça avantajlı bir durum. Ten uyumu sağlandığın’da çok sorunla evlilikler bile sorunu bir şekilde atlatıp sonucunda tekrar bir araya gelmelerine sebep olmaktadır. Aynı zamanda arzulama ve özleme oranı oldukça artacaktır.

Fakat diğer tarafta ten uyumsuzluğu olan bir çift ilk olarak anlaşmazlık yaşaması yüksek olması ve cinselliğinde azalması sonucu birbirinden kopmaya başlayacaklardır. İişkiyi bu durumdan sonra kurtarmak oldukça zor hatta imaknasız bir hale dönüşecektir.

Evli Çiftler’den Birinde Cinsel İsteksizlik Durumu

Yaşanılan en çok problemler’den birisi olan cinsel isteksizlik cinselliğe vurulan en büyük darbeler’den biri oluyor. İsteksizlik hali eşinden uzaklaşma ve zamanla azalan cinsel ilişkiyi artık bitme noktasına getirmektedir.

Haliyle artık iki taraf arasında istemsiz şekilde başlayan bir soğuma ve uzaklaşma durumu meydana geliyor. Bu gibi durumlar’da aldatma olasılığı yüksek durumlar’dan biri olarak kabul edilir. Bulamadığı ilgiyi dışarda arama ve olayın bu şekilde hal alması artık evdeki eşinden neredeyse iletişimin kopmasına gidecektir.

Daha çok takıntılı ve çok fazla detaycı olan kişiler’de bu durum daha çok görülmektedir. Vücutta olan tüy ve biçimsiz bir hat veya ağız kokusu gibi durumlar bu insanlar için cinsellikten soğumak için oldukça yeterlidir.

Kadınlar’da olan çok detaytıcılık söylenen sözlerin ilerki zaman’da tekrar ortaya çıkarmaları ve sorunu uzatmaları daha düz yapıya sahip erkekleri istedikleri gibi bir insan olması için çabalama şeklidir. Ülkemizde kadınlar daha çok eşlerini cezalandırmak için cinselliği kullanmaktadır. Çoğu zaman etkili olsada oldukça yanlış bir seçimdir. Gösterilen bu tutum eşlerin ilişkiye evliliğe soğumasına neden olmaktadır.

Kadınlar’da Görülen Vajinismus

Bu durum kadının cinsel ilişki öncesi vajinasının kasılması ve penisin içeri engellemesi ile oluşuyor. Bunu nedeni ise ilk gece korkusu aşırı stres ve genel toplumumuz gereği oluşan ayıp günah ve edepsizlik düşünceleri baskın hale gelmesi ile oluşuyor çoğu zaman. Sorun devam ediyor ise bir uzman ile görüşüp bir tedavi ile üstesinden gelmek mümkündür.

Erkekler’de Erken Boşalma

Erkekler için oldukça talihsiz bir durum olarak kabul edebiliriz. Tam olarak başlamadan ilişkinin sona ermesi kendini daha özgüvensiz hissettirmek yanı sıra kadın içinde oldukça heves kaçıran keyifsiz bir sorundur.

Erkekler’de oluşan sorun genellikle genetik veya iş veya aile için oluşan stres sıkıntıya bağlı olabilmektedir. Üstesin’den gelmek için bazı teknikler denenebilir. Eğer herşeye rağmen artık sonuç yok ise geç olmadan doktora başvurmakta her zaman fayda vardır.

Sizler’de Evliliğiniz için’de olan sorunları burada paylaşabilirsiniz.Etiketler: , ,