Bir ilişkinin başlangıcında, eşiniz hakkında öğrendiğiniz her yeni bilgi, şimdiye kadar duyduğunuz en büyüleyici şeydir. Ancak bir süre sonra tüm hikayelerini ve esprilerini biliyorsunuz ve işler o kadar öngörülebilir hale geliyor ki, bunu söylemeden önce ne diyeceğini biliyorsunuz. Her daim cinsel ilişkinin belli bir müddet devam etmesi gerekir eğer bu bir sorun ise sorununuzu geciktirici sprey ile çözebilirsiniz.

Bir bakıma, samimiyet budur. Ve bu da akıl almazdır, ancak biriyle yakın olmanız, aslında ilişkinizden bazı tutkuları zapt edebilir. (Kadın Sağlığı Butik’teki bu organik yağ ile cinsel yaşamınızı güzelleştirin).

Ancak (sevimsiz metaforu affedin) Alevler öldüğünden bu, ateşin dışarıda olduğu anlamına gelmez. Bağın yeniden doğması için pek çok yol var, sadece doğru soruları sormanız gerekiyor:

En son ne zaman seni güldürdüm?

Pantolonuna bakmak şirin değil, neredeyse yapacağınız kadar gülmek en iyisidir. Gülme, lisanslı zihinsel sağlık danışmanı ve ilişki antrenörü Samantha Burns, beyninizin ödül merkezini harekete geçirir ve dopamin salgılar ve kendisini iyi hissettiren kimyasal verir. En son ne zaman bir araya geldiğinize bakarsak, komik bir film mi, yoksa biriniz tarafından yapılan bir şaka mı bu hüzün ruhunu bugüne getirmenin harika bir yoludur.

En sevdiğim tatilden ne geçtik?

İlişkilerimizin altında yatan şeylerin birçoğu rutin işle alakalı. Çamaşırhane, faturalar ve bezler tam anlamıyla seksi değildir ve yoğun yaşantılarla birlikte sizin ve SA’nız için kolaydır. Ev işlerini paylaşan iki oda arkadaşı gibi hissetmek. Burns, heyecan verici ve rahatlatıcı zamanları hatırlamak, günlük öğütmenin stresinden kurtulduğunuzda ne kadar eğlendiğini hatırlatabilir. Bu tecrübeleri bir araya getirmek, o resmi mükemmel yolculuğa geri dönme duygularınızı uyandırır (eksi kutular ve pina coladas). Burns, rahat ortamın birbirinize nasıl davrandığınızı gösterebileceğini söylüyor. Kendinizi daha sakin, daha az sinir bozucu ve gevşek olmasını daha istekli bulabilirsin.

Her zaman gizli kalmış olduğunuz cinsel fanteziniz nedir?

Tabii ki, duygusal ve cinsel duygularınız senkronize edilmeden bağlantı kuramazsınız. Burns, “Bir çift terapist olarak Burns, uzun süreli çiftlerin aslında kendi gizli arzuları ve fantezilerini değil, cinsel yaşamları hakkında ne kadar az konuştuğundan daima şaşkına döndüm” diyor Burns. Kıvılcımı canlı tutmanın sağlıklı bir parçası, bu istekleri hakkında suçsuz, utanç ve utanç olmadan iletişim kurmaktır. Burns, karar vermeden tutumla konuşmaya yaklaştığını ileri sürdü. Bu fantezileri gerçekleştirmek için kendinize baskı yapmayın. Dedi, hayal gücünü birlikte kullanmak büyük bir adım olabilir. Tartıştıktan sonra, cinsel rahatlık bölgelerinizden kurtulmak ve bu fantezileri denemek istiyorsanız, bu, bu tutkuya birbirinize girmenize yardımcı olacaktır.Etiketler: , ,