Eşiniz sürekli birşeyler şikayet halinde ve memnuniyesiz şekilde fakat uzmanla görüşmeyi’de red mi ediyor? Bir diğer örnek ise sizinle romantik bir yemek yemeyi veya yemekten kaçamayıp moralsiz davranıp yorgun olduğunu dile getirip hevesinizi kursağınızda’da bırakıyor olabilir. Tutulmayan sözler veriliyor yaptığı hataların farkında fakat yine de bir evlilik uzmanına gözükmeyi erteliyor mu?

Bu saydığımız çoğu özellik veya bir kısmı eşinizde var ise eşinizde değişime katılmak istemeyenler arasında gibi gözüküyor. İyi niyetten uzak bir eş zamanla sizin kalbinizi kıracak ve sizin teklif etmenize rağmen hala uzmandan uzak duruyor kabul etmiyor ise bu durum sizi evlilik için hiç çaba sarfetmiyor ve bana değer vermiyor gibi kanılara iter ve bu daha çok kalp kırıklığı anlamına gelmektedir.

Ciddi problemler saçan ve rahatsız edici davranışta bulunan eşinize karşı neler yapılabilir? Eşinizin yaptığı bazı davaranışlar sizin içinde olumsuz oalcaktır. İşte o rahatsız edici bazı davranışlara şöyle örnekler verebiliriz.

1:Sık sık gereksiz harcamalar yapmak.

2:Kumar ve benzeri şans oyunlarına fazla ilgi.

3:İçki tüketiminin fazla olması.

4:Karamsar ve olumsuz düşüncelere sahip olması.

5:Ağzından Küfür eksik olmaması.

6:Sadakatsiz davranması

7:Varsa çocuklara karşı ilgisiz kalması

Eşininizin tutumları bir türlü değişmiyor ve orta yolu bulmak için’de herhangi bir girişiminize de karşılık vermiyorsa hayatınızı ve kendinizi paralamak yerine son çare olan boşanmayı düşünebilirsiniz. Çünkü tüm bu çabanızı görüp hala sizin yanınızda olmayan biri bunu tüm hayata yaydıracaktır.

Eşinizin Değiştiremiyorsunuz!

Eğer artık eşinizin değişeceğine dair tüm umutlarınız yok oldu ise artık bazı tutum ve davranışlar ile kendisine bu durumdan rahatsız olduğunuzu bildirin. Kimi zaman karşı taraf bunu algılar ve kötüye gittiğinizi düşünerek vicdan da devreye girdiği zaman hatasını büyük ölçüde anlamış olmaktadır. Yanına fazla sokulmayın bazı dediklerine sağır olun ve durumu o bir belirti verene kadar devam ettirin. Bu şekilde size geldiği zaman durumu sizden dinlemek için daha dikkatli bir hal alacaktır. Hareketleriniz dikkat edin sizi ve varsa çocuklarınızı tehlikeye atmasın böyle birşey sezdiğinizde suyuna gidin ve ortamı yumuşatın.

Kendini Tanı

En önemli unsur belkide durup bir kendine bak kendini tanı kendinle yüzleş ve durumun böyle gitmesi halinde bu kişi ile daha ne kadar birliktelik yaşayacağınıza odaklanın. Sonu elbette karanlık olacaktır. Çünkü sizlerin evlenirken hayalleri, istekleri, bir sürü güzel anı biriktirmek ve huzurlu ve güzel bir evlilik içinde olmayı beklediniz. Bunlar o kadar zaman geçmesine rağmen hiç düzelmedi ve ışık yoksa hep aynı devam edecektir.

Ne yapacağımı artık bilemiyorum bir akıl danışayım derseniz eğer bu durumda ise bir uzman ile görüşüp fikir alabilir derdinizi sıkıntınızı dökebilirsiniz. En azından bu size bir yol gösterecektir. Gittiniz görüştünüz ve akıl almanıza rağmen düzelme yok ise daha ne kadar kalbim kırılacak sorusunu kendinize sorun.

Sorunlar ile Yüzleşmeyi Öğren

Eşiniz siz çabaladığınız emek harcadığınızın az bir kısmını bile size karşı sunmuyor ve size düşüncelerinizi sorunları anlatsanız dahi kulak vermiyor. Eşinize onu ne kadar sevdiğinizi ve bağlı olduğunuzu anlattıktan sonra rahatsız olduğunuz durumları masaya yatırın. Neticede bir sorun var ise kendisiyle konuşmadığınız sürece aklı başına daha zor gelecektir veya hiç gelmeyecektir bile. Sorunları yenmek için en büyük silah unutmayın her zaman için iletişimdir.

Zor Durumlar İçin Doğru Adımlar Atın

Mümkün olduğunca konuşacağınız yer dikkat dağıtan bir yer olmasın.

Sıcak ve samimi olmayı ihmal etmeyin.

İkinizin’de oldukça zinde ve yorgun olmamasına dikkat edin.

Esas konudan sapmayın.

Belirlediğiniz sorunları en açık şekilde tanımlayın.

Kendisine bu sorunların ne kadar evliliğinizi etkilediğini belirtin.

Genel olarak istemediklerinizi değil bir ilişkiden beklentilerinizi dile getirin.

Son olarak ta kendisini çok sevdiğinizi bu yüzden daha da iyi bir evliliğe sahip olmak adına ailemiz için bir destek almak istiyorum elbette birlikte.Etiketler: , , , ,