Doğumun ardından cinsellik belli sorunlar nedeniyle sorun haline gelebilir. Bunun nedeni birden fazla olabilir. Doğum stresi stres, loğusalık veya yatak odanızda artık bir bireyin daha olmasıdır. Bizde sizlere doğum’dan sonra tekrar aktif şekilde cinselliğe dönüş yapabileceksiniz onlardan bahsedeceğiz. Dikkatlice okuyun ve sizler’de deneyin etkisini rahatça göreceksiniz. İşte sizler için hazırladığımız o detaylar.

**Yeni doğum olduğu için tabiki bebeğinizi yatak odasın’da yanınızda olması iyidir fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta ise bebeğinizin sizin yatağınızda değil kendine ait olan başka bir yatakta uyuması gerekir. Aynı yatağı paylaşır iseniz cinsellik daha uzun süre ertelenecektir.

**Eğer bebeğiniz’de ciddi şekilde olan bir hastalık yok ise mutlaka 6. aya gelindiğin’de ayrı bir odaya taşınması en uygun olanı olacaktır. Bu sizlerin daha rahat olmanızı ve dolayısıyla cinselliğe daha yakın olmanızı sağlayacak bir hamle olacaktı.

**Bebek olduğun’da dolayı sesini rahat duyayım diyerek yatak odası kapısı kapanmaz ve ileride bu durum geceleri çok rahat şekilde çocuğunuzun içeriye girebilmesi demektir. Nasıl alıştı ise aynı şekilde devam edecek bir hareket haline gelecek ve sizlerin diken üstünde olmasına sebep olacaktır. O yüzden çocuğunuza belli zaman sonra belli kurallara uyması gerektiğini e güzel şekilde alıştırın.

**Diğer bir neden ise annenin stres içinde ve endişeli olmasıdır. Bu durum aslında oldukça normaldir. Endişeler genelde dünyaya getirdiği bebeğine bakabilecek miyim bunu altından kalkabilir miyim gibi sorunlar olarak sıralanır. Belli zaman sonra bu kaygılar azalır ve ortadan kalkar. Eğer zaman geçmesine rağmen annenin endişeleri üst seviyede ise bir uzman’dan yardım almak oldukça faydalı olacaktır. Cinsellik için sıkıntı stres en büyük düşmanlar’dan biridir.

**Annenin doğum sonrasında ki psikolojisi iyice incelenmeli ve rahat hissetmesi sağlanmalıdır. Bu hem anneyi daha huzurlu hissettirecek hemde bebeği ile ilgili durumların altından çok rahat şekilde sıyrılacaktır. Aynı zamanda cinsel hayatıda bu durumdan iyi yönde etkilenecektir.

**İlk doğumlar’da genelde evde iki taraftan birinin büyüğü olur. Yardımcı olmak amacıyla oldukça iyi bir seçimdir fakat gece olunca annenin’de evde olması çiftlerin rahatını kaçırmaktadır. Dolayısıyla ayıp olur diyerek kapatılmayan yani kitlemediğiniz kapınızı cinsellik zamanların’da mutlaka kilitlemelisiniz. En fazla sorun olan durumlar’dan sizlere bahsettik tüm yaşananlara ve denemelerinize rağmen işler yoluna girmiyor ise derhal bir cinsel terapistten randevu alıp eşiniz ile birlikte gitmelisiniz. Yardım almak her insana mahsus bir durum sakın ertelemeyin.Etiketler: , ,