İnsanlar yaşlandıklarında, mesanedeki sinir bozucu semptomlar veya cinsel fonksiyon değişiklikleri gibi ortak sağlık problemleri ile karşı karşıya kalırlar. Diyabetli kişilerde erken başlangıç ​​ve bu sorunların belirgin yoğunluğu olabilir. Şeker hastalığının cinsel ve ürolojik komplikasyonları, diyabetin kan damarları ve sinirlerde neden olabileceği hasardan dolayı ortaya çıkar. Erkekler ereksiyon veya boşalma konusunda zorluk çekebilir. Kadınlar cinsel cevap ve vajinal yağlama ile ilgili sorun yaşayabilir. İdrar yolu enfeksiyonları ve mesane sorunları diyabetlilerde daha sık görülür. Şeker hastalığını kontrol altında tutan insanlar, bu cinsel ve ürolojik problemlerin erken ortaya çıkma riskini azaltabilir. Sertleşme Sorunu yaşayanlar için geciktirici krem faydalı olmaktadır denemenizi tavsiye ederiz.

Diyabette cinsel sorunlar nelerdir?

Hem diyabetli kadın hem de erkekler, sinir hasarı ve küçük kan damarları nedeniyle cinsel sorunlar yaşayabilir. Bir kişi bir kol yükseltmek veya bir adım atmak istediğinde beyin sağ kaslara sinir sinyalleri gönderir. Sinir sinyalleri aynı zamanda kalp ve mesane gibi iç organları da kontrol eder, ancak insanların organları kollarından ve bacaklarından aldığı gibi bu tür bilinçli kontrollerine sahip değildirler. İç organları kontrol eden sinirlere otonomik sinirler denir ve vücuda, yiyecekleri sindirmesini ve insanın düşünmesini gerektirmeden kan dolaştırmasını söyler. Vücudun cinsel uyaranlara verdiği yanıt da istemsizdir; Omurilik sinir sinyalleri tarafından yönetilir, bu da genital bölgedeki kan akışını arttırır ve yumuşak kas dokusunu rahatlatır. Bu otonomik sinirlerin hasar görmesi normal fonksiyonu değiştirebilir. Kan damarlarının zarar görmesinden dolayı azalmış kan akışı da cinsel işlev bozukluğuna katkıda bulunur.

Diyabetli erkekler ne tür cinsel sorunlar yaşayabilir?

Erektil disfonksiyon

Erektil disfonksiyon, bir ereksiyon firması ile cinsel ilişki kuracak kadar başaramamaktadır. Bu durum, ereksiyona ulaşamamanın ve bakımın yapılamamasının bir sonucudur.

Diyabetli erkeklerde erektil disfonksiyon prevalans oranları% 20 ila% 75 arasında değişir. Diyabetli erkekler, şeker hastalığı olanlardan iki ila üç kat daha fazla erektil disfonksiyona sahiptirler. Diyabetli erkekler şeker hastalığı olmayan erkeklerden 10 ila 15 yıl önce erektil disfonksiyona maruz kalabilirler. Araştırmalar, erektil disfonksiyonun, özellikle 45 ya da daha küçük yaştaki erkeklerde, diyabetin erken belirtileri olabileceğini düşündürmektedir.

Diyabetin yanı sıra erektil disfonksiyon için diğer önemli nedenler arasında yüksek tansiyon, böbrek hastalığı, alkol kötüye kullanımı ve kan damarı hastalığı bulunur. Erektil disfonksiyon bazı ilaçların yan etkileri, psikolojik faktörler, sigara ve hormonal eksikliklerden kaynaklanabilir.

Ereksiyon bozukluğu olan erkekler, sağlık uzmanlarıyla konuşmayı düşünmelidir. Sağlık hizmeti sunucusu, hastanın tıbbi geçmişi, cinsel sorunun türü ve sıklığı, ilaçlar, sigara içimi ve alkol tüketimi ve diğer sağlık koşullarıyla ilgili sorular sorabilir. Fiziksel muayene ve laboratuvar testleri cinsel sorunların nedenlerini belirlemeye yardımcı olabilir. Sağlık uzmanınız kan şekeri ve hormon düzeylerinizi kontrol edecek ve hastadan yatarken ereksiyon kontrolü için ev testi yapmasını isteyebilir. Sağlık hizmeti sunucusu ayrıca, hastaya depresyondaki veya hayatında son zamanlarda zor değişiklikler yaşayıp yaşamadığını sorabilir.Etiketler: , ,