Araştırmacılar bir araya gelerek insanlar arasında konuşulan ve merak edilen bir konuya açıklık gelmesi adına seks sırasında kadın ve erkeğin kaybettikleri kalori sayıları bakıldı.Denek olarak 21 çift alındı.Ardından aynı şartlarda ilişki yaşadıkları sırada vücutlara yerleştirilen aletler sayesinde yorgunluk zevk ölçüsü ve kalori sayılarına ulaşıldı.

Bunun ardından ise çiftler aynı yoğunlukta 30 dk. süren bir koşu bandı üzerinde değişken yürüyüş ve koşular yapıldı.Varılan sonuçlar ise erkeklerin dakika’da 4.2 iken bu oran kadınlar’da 3.1 olarak belirlenmiştir.Yani kısaca söylemek gerekirse spor hareketlerinin seksten daha fazla kalori yakmaktadır.

Seks sırasın’da nasıl daha çok kalori yakarım diye soracak olursanız ise bunu cinsel ilişki süresini uzatarak yapabilirsiniz tabiki.Mesela daha sıcak bir ortamda seks yapmanız sizin daha fazla terlemenize ve daha çok kalori yakımına sebep olur.Çeşitli pozisyonlar denenebilir.bunu biz söylemeyelim siz o anki duruma uygun çeşitli pozisyonları deneyebilirsiniz.

Kalori haricin’de ayrıca seks yapmanız sağlık açısında’da sizlere olumlu şekilde yansımaktadır.Kalp düzenini normale çevirir.Tansiyonu ayarlar.Şekeri Dengeler.

Kısaca açıklamak gerekirse seks sırasında 3 veya 4 kalori yakarsınız bu dakika için geçerlidir.Şu varki seks sizlere daha güzel ve sağlıklı günler sağlar oyüzden bırakın kaloriyi ve anın tadını çıkarın böylesi daha güzel.

Öpüşemenin saatte 68 kalori yaktığı’da araştırmalar’da çıkmıştır.Nasıl o kadar öpüşelim diyebilirsiniz.Eminim gençken sevgilinizle öpüştüğünüzde aradan bir zaman geçtiğin de nefes almadığınızı ve ne kadar olduğunu tahmin edememe gibi şeyler başınıza gelmiştir.

Seks sırasında değilde ön sevişme esnasında bile saatte 238 kalori yakabilirsiniz.bu nasıl mı olacak üstünüzü çıkarmadan sevdiğiniz kişiyle yaklaşmanız bile kalp atışınız hızlanacak ve daha fazla enerji sarfedeceksiniz.Ardından vücut ısıları arttıkça ve zevk seviyesi yükseldikçe kalori yakımı devam etmektedir.

Biraz daha fanteziye kaçacak ama dans ederek 108 kalori yakabilirsiniz.Birlikte yapılacak yakın temaslı bir dans hem ilişkiyi heyecanlandırır.Hemde araştırmalara göre bu tür hareketler kadınlar da arzuyu ve şehveti arttırıp kadının uyarılması sağlanıyor.

Eminiz ki kalori yakmanın en zevkli ve en güzel şekli bu olsa gerek.Etiketler: , , ,