Mastürbasyon Nedir?

Mastürbasyon şöyle bir giriş yapabiliriz. Cinsel anlamda yalnız başınıza iken ulaşabileceğiniz bir orgazm anı ve işlev zamanıdır. Erkek orgazma ulaşana dek penisini ovalarken bu kadın için klitorise doğru hafifçe okşayarak yapılan tatmin ile sizlere kısaca açıklayabiliriz. Ayrıca kadınlar bu olay için ekstra bir seks oyuncağıda kullanabiliyor. Bunlar dildo ve vibratör’ler dir. Bu tür seks oyuncaklarını güveli internet sitelerinde bulabilirsiniz. Penisi kçük olup bu mastürbasyon işinden zevk almayanlar ise hemen penis büyücülere bir baksınlar.

Kimler Mastürbasyon Yapar?

Bunu herhangi bir şekilde sınıflandıramayız aslında. İnsanın kadın olsun erkek olsun ilk cinsel tanışması mastürbasyon ile başlamaktadır. Yapılan bir araştırma gösteriyor ki kadınların %85 erkeklerin &90 bunu denemiş ve hala devam etmektedir. Bu alışkanlık insan evli olsa dahi eden bir davranış haline girebiliyor.

İnsanlar Neden Mastürbasyon Yapıyor?

İyi hissetmenin yanı sıra, mastürbasyon, özellikle partnersiz veya partnerleri cinsiyet için istekli veya bulunmayan insanlar için, zamanla oluşabilecek cinsel gerilimi hafifletmenin iyi bir yoludur. Mastürbasyon ayrıca gebelikten ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların tehlikesinden kaçınmak isteyen insanlar için güvenli bir cinsel alternatiftir. Ayrıca, bir adam sperm bağışı için bir mene örneği vermesi gerektiğinde de gereklidir. Yetişkinlerde cinsel işlev bozukluğu olduğunda, mastürbasyon, bir kişinin orgazmı yaşatmasına (genellikle kadınlarda) veya varışını ertelemesine (genellikle erkeklerde) izin vermek için bir seks terapisti tarafından reçete edilebilir.

Mastürbasyon Normal mi?

Bir zamanlar bir sapıklık ve bir zihinsel sorun işareti olarak kabul edilirken, mastürbasyon şimdi hoş, uygulanabilir, kabul edilebilir ve güvenli normal, sağlıklı bir cinsel aktivite olarak kabul edilir. Cinsel zevki yaşamak için iyi bir yoldur ve yaşam boyunca yapılabilir.

Mastürbasyon sadece eşi ile cinsel aktiviteyi inhibe ettiği, toplulukta yapıldığı veya kişiye ciddi sıkıntı yarattığı zaman bir problem olarak kabul edilir. Zorla yapıldığı ve / veya günlük yaşam ve faaliyetleri engellediğinde sıkıntıya neden olabilir.

Mastürbasyon Zararlı mı?

Genel olarak tıp camiası, mastürbasyonun hem kadınlar hem erkekler için cinsellik açısından doğal ve zararsız bir ifade olduğunu düşünmektedir. Herhangi bir bedensel yaralanmaya ya da bedene zarar vermez ve bir kişinin yaşamı boyunca normal cinsel davranışın bir parçası olarak hafifçe uygulanabilir. Bazı kültürler ve dinler, mastürbasyon kullanımına karşıdır ya da günahkâr olarak etiketlemektedir. Bu davranış hakkında suçluluk duygusu veya utanç doğurabilir.

Bazı uzmanlar, mastürbasyonun aslında cinsel sağlık ve ilişkileri geliştirebileceğini öne sürüyor. Mastürbasyon yoluyla kendi bedeninizi keşfederek, erotik olarak sizin için hoşnut olan şeyi belirleyebilir ve bunu eşinizle paylaşabilirsiniz. Bazı ortaklar karşılıklı mastürbasyon yöntemleri kullanarak daha doyurucu bir cinsel ilişki kurma yöntemlerini keşfederler ve karşılıklı samimiyetlerine katkıda bulunurlar.Etiketler: , , ,