Küçük penis sendromu yaşayan bir insan da genel olarak penis boyları hakkında sürekli endişe duyar veya insanların penis boyu yüzünden onlara birşey söylemesinden çekinirler. Fiziksel olarak ise bir yansıması yoktur. Dileyenler ise penis büyütücü ürün kullanımı yapabilirler güvenilir ürün olması şartı ile.

Küçük penis sendromu nedir?

Küçük penis sendromu yaşayan insanların çoğunda küçük bir penis sahibi değillerdir ama yine boyut ile ilgili bir endişeleri vardır. Küçük bir penise sahip olma konusunun bir teşhis durumu yoktur. Yalnızca çok nadir insanlar’da görülmüştür ilişkiye giremeyecek kadar küçük penise sahip olan insan sayısı. Buna tıpta ise mikropenis isimi verilmiştir.

Bu küçük penise sahip olan kişilerin penisi ortalamanın çok altında bir penise sahiptir. Bu bir rahatsızlıktan dolayı da kaynaklanabilir. Bir rahatsızlıkta insanın kendi bedenini algılamama gibi bir durum söz konusu olabiliyor. Yani aslında hiç sorun olmayan bir bölgenin ona çok büyük bir dertmiş gibi gelmesi gibi diyebiliriz. Küçük penis sendromu olan kişiler’de bu rahatsızlık olması mümkündür.

Bu tür bir algı sorunu olan kişilerde penis boyutu hakkında endişe ve utanç duyarlar. Aslında hiçbir sorun olmamasına rağmen.

Genel Penis Büyüklüğü Araştırması

Pek çok insanın aklında veya fikirsel olarak bir penis boyu vardır düşünce olarak hatta oratalama bir boy bile olabilir ama insanların yanıldığı nokta bu tür bir sendromu olan kişi kesinlikle durum ne olursa olsun küçük bir penise sahip olduğu düşünce değişmeyecektir.

Yaklaşık olarak 15 bin kişide yapılan penis boyu incelemesi şu ölçüleri bizlere vermiştir. Ereksiyon olmamış halde olan bir penisin ortalama uzunluğu 3.61 cm ortalama dik bir penis ise 13.12 cm olarak saptanmıştır. Bu oranlar deneye gönüllü olan birbirinden farklı kişilere uygulanarak sonuç elde edilmiştir.

Diğer bir araştırma ise küçük bir penisin ortalama boyunun 7.62 olarak ortaya koymuşlardır. Ankette 52 bin kadına sorulan eşinizin penis boyundan memnun musunuz sorusuna yüzde 85 i olumlu cevap vermiştir. Yani eşlerinin penisleri onlar için gayet yeterliydi. Erkeklerin sadece %55 penis boyların’dan memnun olduklarını belirttiler.

Belirtiler

İnsanların bu denli bir yanılgı ve panik yaşamasının sebebi ise daha çok pornografik görüntülere bağlıdır. Görülen penislerin normal üstü bir boyuta sahip olması bir izleyici erkeği baskı altında bırakabilir.

Ama daha öncede bahsettiğimiz gibi küçük penis sendromu olan kişiler ise normal bir şekilde bunun endişesi içinde oluyorlar.

Küçük Penis sendromu semptonları

Kendi penis boylarını medya da duyduklarına göre veya izlediği bazı filmlerde gördüğü diğer penisler ile karşılaştırırlar.

Tam tersi olduğu açık şekilde olmasına rağmen o hala bu durumu kabullenmez ve çok ufak bir penise sahip olduğunu düşünür.

Penis boyutundan dolayı endişe ve utanç duymak.

Penis boyundan dolayı eşi ile endişeleri nedeniyle doğru bir cinsel birleşim sağlayamaz.

Ereksiyon olmada ve orgazm olma konularında zorluk çekmeye başlar.

Tedavi

Bir psikoterapist eşliğinde durumunu ve endişelerini dile getirerek ve uzman eşliğinde bu sorunun üstesinden gelinebilir.

Uzman kişiler ile görüştürülüp bu konuda olan araştırmaları birlikte inceleyebilir ve aslında bu durumun içinde kendisinin olmadığını kabul etmeyi başarabilir.

Eğer bir erkek performans konusunda endişe duyuyor ise partneri ile iletişim kurup durumu anlatıp kendini daha iyi hissettirecektir. Bunun olumlu faydası oldukça fazladır. Araştırmalara göre kadınların zaten eşlerinin penisinden oldukça memnun olduğunu gösteriyor demiştik.

Doktora Sorulacak Sorular

Penis boyları hakkındaciddi şekilde sorun yaşayan kişiler kesinlikle uzman bir doktora başvurmaları gerekir. İşte doktora sorulacak öncelikli sorular.

Penis boyum ortalama içerisinde mi?

Penis küçüklüğü sıkıntısı çekenlerin sayısı fazla mıdır?

Bu sorunun üstesinden nasıl gelebilirim veya başarabilirim?

Cinsel sorunlarımın üstesinden gelmem mümkün mü?Etiketler: , , ,