Evli olan çiftler evlilikleri süresince ne sıklıkla cinsel birleşim yaşayacağını konusundaki tartışmaların önünü nasıl kesebilir ve sonuca ulaşır. Örneğin gelen şikayetlere bakarsak karım veya kocam benimle neredeyse ayda bir kez birlikte oluyor onun haricinde hep bir bahanesi var. Sizce eşimin istediği gibi ayda bir kez olması mı normal yoksa ben bir tür sapıkmıyım?

İlk etapta sizlere söylemek istediğim bu konuda bir normallik söz konusu değil yani şu kadar olursa normal veya bak bu kadar olmalı cinsel sıklık ki normal olsun diye bir durum kesinlikle olamaz.

Araştımacılar uzun soluklu bir araştırma içine girsede evlilik içindeki cinsel sıklığın ne ölçüde olduğunu saptayamamıştır. Çünkü bu bir standart olamaz çiftlerin istek durumu ateşlenmesi birleşim içinde sonuç olarak istek arzu durumunun olması gerek. Bu gibi durumlarda ancak cinsel birleşim olur öyleki çift olarak birlikte istek duyması gerekir bir taraf istemese bile cinsellik ortaya çıkmayabiliryor. O yüzden araştırmacıların sonuçları birbirini tutmaz heer çift aynı deil her çift aynı sosyal konumda aynı ekonomik durumda değil bunların hepsi değişkenlikte faktör olabiliyor. Bu durumun ise evlilik içinde en büyük şikayet konusu diyebiliriz.

Ülkemizde henüz böyle bir deneme ve test süreci olmadı ama yurtdışında yapılan anket ve araştırma sonuclarına göre haftada en fazla seks sayısı 3 olarak belirlenmiştir. Fakat az önce okuduğunuz gibi bu tarz sorunlarda yazıları okumak veya bak ortlaması şu kadar ama bizde bu kadar durumu evli çiftler arasında iletişimi daha çok kopma noktasına getirebiliyor. Siz ise sorunu çözmeli ve en iyi şekilde iletişim kurarak en kısa zaman ve en az yıpranma ile bu promlemi ortadan kaldırmalısınız.

Kendi kendinize tanı koymak en vahim durum sayılabilir. Çünkü haftada 3 kez seks yapmamak sizi normal ve ayda bir kez seks yapmak sizi normal kılmaz veya daha sağlıklı ilan edemezsiniz kendinizi. Evliliğiniz içinde olan küçük sürtüşmeler bile sizlerin cinselliğine yansıyacağını unutmayalım.

Eşinizle Cinsel Sıklığınızın Yeterli Olup Olmadığını Anlamanın Yolları

  1. Her çiftin farklı yapıda olduğunu ve hayatlarının farklı olduğundan bahsetmiştik. Aslında evli çiftlerin cinsel olarak sıklıkta yaşanması evliliğin daha yolunda ve düzenli olduğunu gösterebilir bizlere. Yine unutmamlıyız ki her çift için kesinlikle şu standartta cinsel birleşim olacak diye bir durumda yok. Cinsiyet kendi içinde kültürel etkiler veya bireysel beklentiler gibi maddelerinde durumunada bağlı olarak ilerler. Erken evlenmiş insanlar bir standarta ancak daha az seks durumuna indikleri zaman gerçek standartını bulmuş ve olgunluğa geçmiş olacaklardır.
  2. Kalite her durumda sayılardan önce gelmektedir iletişimin doğruluğu iyice olgunlaşmış ve ebeveyn olunmasına rağmen hala kaliteli bir birliktelik sürüldüğü sürece ortada bir problem kalmayacaktır. Nitekim Çocuk olmadan öncesi ve sonrası cinselliğe biraz molaya veya bayanda isteksizliğe yol açabilmektedir. Bu gibi durumlar takviye olarak bayan azdırıcı ürünler yardımcı olabilmektedir.
  3. Her durumda bir zaman dilimi illaki hayatınızda olacaktır. Fakat eşlerin birinin yaşadığı zorluk örneğin iş hayatında kendi ailesi ile sizin aileniz ile yaşamsal faktörler gibi sıkıntılar’da cinsellikten soğumaya itebiliyor insaları bu gibi bir ruh haline girmişse eşiniz onu bu durum için yargılamak yerine destek olup biran önce bu durumdan kurtulması için bir dayanak olmalısınız saygı birçok şeyden önce gelir umursamamazlık etmeyin. Ayrıca daha önce yaşanmış kürtaj kötü bir cinsel birleşim travması veya bağımlılık tarzı durumlar oldukça cinselliğe darbe vurmaktadır.
  4. Eşinize değerli olduğunu hissettirin ona sadece mecbur kaldığınızda veya her işinizi halledip sadece zaman arttğında yanına geldiğinizde bu cinsel yönden onu tetiklemeyecektir. Tam tersi durumda onunla ilgilenir güzel vakit geçirmesini sağlar değerini yansıtırsanız bu durum kaliteli bir cinsel birleşim için oldukça faydalı olacaktır. Çeşitli küçük planlar bile onu sizin ne kadar düşündüğünü ve sevdiğini anlatmaya yetecektir.
  5. Evlilik güzel bir resimdir ve içinde değil evliliğinize dışardan bakmayı bilmesiniz en güzel tabloyu dışardan daha net göreceksiniz ve o tabloyu daha da güzelleştirmek eksikleri farkedip daha da iyi bir hale getirmek sizlerin elinde evlilik iki kişilik bir durum sıkıntılar sorunlar sizin aranızda ve çözecek olanda doğal olarak sizsiniz. Saygıyı eksik etmeden ilgilenin eşlerinizle gerisi güzelce gelecektir. Sayılara takılmayın hayatınızı yaşayın.Etiketler: , ,