Cinsel bir sorun veya cinsel işlev bozukluğu, cinsel tepki döngüsünün herhangi bir aşamasında, bireyin veya çiftin cinsel aktiviteden memnuniyet duymasını engelleyen bir soruna işaret eder. Cinsel tepki döngüsünün dört aşaması vardır: heyecan, plato, orgazm ve çözünürlük.

Araştırmalar, cinsel işlev bozukluğunun yaygın olduğunu (kadınların% 43’ü, erkeklerin% 31’inin zor olduğunu belirttiğini) ileri sürerken, pek çok kişinin tartışmak konusunda tereddüt ettiği bir konudur. Neyse ki, çoğu cinsel işlev bozukluğu tedavi edilebilir, bu nedenle endişelerinizi eşiniz ve doktorunuzla paylaşmanız önemlidir.Eğer görülen bu problemler kadın’da ise bitkisel olarak bulabileceğiniz Bayan Azdırıcılar gibi seçenekler bulunmaktadır.

Cinsel Sorunlara Nedenler Nedir?

Cinsel işlev bozukluğu fiziksel veya psikolojik bir durumun bir sonucu olabilir.

Fiziksel nedenler: Birçok fiziksel ve / veya tıbbi durum, cinsel işlevlerde sorunlara neden olabilir. Bu koşullar şeker hastalığı, kalp ve damar (kan damarı) hastalığı, nörolojik bozukluklar, hormonal dengesizlikler, böbrek veya karaciğer yetmezliği gibi kronik hastalıklar, alkolizm ve uyuşturucu istismarını içerir. Buna ek olarak, bazı antidepresan ilaçlar da dahil olmak üzere bazı ilaçların yan etkileri cinsel arzu ve fonksiyonu etkileyebilir.
Psikolojik nedenler: Bunlar, işle ilgili stres ve kaygı, cinsel performans hakkında endişe, evlilik veya ilişki sorunları, depresyon, suçluluk duygusu ve geçmişteki cinsel travmanın etkileri içerir.

Cinsel Sorunlardan Kim Etkilenir?

Hem erkekler hem de kadınlar cinsel problemlerden etkilenmektedir. Her yaştaki yetişkinlerde görülebilir. Sıklıkla etkilenenler arasında yaşlılık, yaşlanmayla ilişkili sağlıkta bir düşüş ile ilgili olabiliyor.

Cinsel Sorunlar Erkekleri Nasıl Etkiler?

Erkeklerdeki en yaygın cinsel sorun ejakülasyon bozuklukları, erektil disfonksiyon ve engellenen cinsel istektir.

Boşalma Bozuklukları Nelerdir?

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere ejakülasyon bozukluklarının farklı türleri vardır:
Eğer sorun sertleşme gibi bir problemse sizlere Cialis 100 Mg 30 Tablet Ereksiyon Hapı şiddetle öneririz.
Prematür boşalma – Bu, penetrasyon öncesinde veya sonrasındaki boşalmayı ifade eder.
İnhibe veya gecikmiş boşalma – Bu, boşalmanın yavaş olduğu zamanlardır.
Retrograd boşalma – Orgazmda ejakül üretranın içinden ve penisin sonundan ziyade mesaneye geri döndüğünde ortaya çıkar.
Erken boşalma, erkeklerdeki cinsel işlev bozukluğunun en yaygın biçimi, genellikle seks sırasında ne kadar iyi performans göstereceği üzerine sinirlilikten kaynaklanmaktadır. Fakat nedenler çoğu kez belirsizdir. Bazı vakalarda, erken doğum ve yasak ejakülasyon, eşin çekim eksikliği, geçmiş travmatik olaylar ve psikolojik faktörlerin yanı sıra kişinin seksü günahkâr biri olarak görmesine neden olan sıkı bir dini köken gibi nedenlerden kaynaklanır. Bazı antidepresanlar da dahil olmak üzere bazı ilaçlar, boşalmayı etkileyebilir; spinal korda veya sırtta sinir hasarı oluşabilir.

Retrograd boşalma, diyabetli erkeklerde (sinir hasarı) diyabetik nöropatiye sahip olanlarda sık görülür. Bu, mesanedeki ve mesane boynundaki sinirlerin ejakülatın geriye doğru ve mesaneye akmasına izin veren problemlerden kaynaklanmaktadır. Diğer erkeklerde retrograd boşalma, mesane boynu veya prostat üzerinde yapılan operasyonlar sonrasında veya bazı karın ameliyatlarından sonra meydana gelir. Buna ek olarak, özellikle de duygudurum bozukluklarını tedavi etmek için kullanılan bazı ilaçlar, boşalma ile ilgili sorunlara neden olabilir. Doğurganlığı bozmadıkça genelde tedavi gerektirmez.

Aklınıza takılan bir şey var ise daha detaylı bilgi ve sorunlarına bitkisel çözüm arayanlar https://www.ccinseleczane.net sitesini ziyaret edebilirler.Etiketler: , , , ,